Radny chce montażu radarów w Krakowie

Radarowe wyświetlacze zamontowane są m.in. w Zakopanem fot. Zakopane.pl

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa z Polski 2050 Szymona Hołowni chce montażu radarowych wyświetlaczy prędkości na ulicy Tynieckiej.

Rafał Komarewicz złożył w tym temacie interpelację do prezydenta Krakowa. Prosi w niej, aby podległy Jackowi Majchrowskiemu zarząd dróg zainstalował na ulicy Tynieckiej radarowy wyświetlacz prędkości.

Twierdzi, że takie urządzenia powinny pojawić się przed dojazdem do placówek oświatowych: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących przy ul. Tynieckiej 6 oraz szkoły podstawowej nr 54 przy ul. Tynieckiej 122.

– Takie urządzenia są już zamontowane w Małopolsce, między innymi w Gorlicach, Skawinie, Zabierzowie czy Krzeszowicach. Bardzo dobrze spełniają swoją rolę i są pozytywnie odbierane przez lokalne społeczności – twierdzi Rafał Komarewicz.

Jak działają urządzenia? W przypadku przekroczenia przez kierowcą dozwolonej prędkości, na tablicy pojawia się komunikat w kolorze czerwonym „zwolnij” wraz z informacją o potencjalnej liczbie punktów karnych. Kiedy kierowca nie łapie przepisów, to na tablicy wyświetla się zielona ikonka uśmiechniętej buzi.