Remont Zbrojowni rusza w przyszłym tygodniu. Tak zmieni się po remoncie [WIZUALIZACJE]

Tak będzie wyglądał budynek dawnej Zbrojowni przy Rakowickiej fot. Pracownia Lachman Pabich Architekci, mat. Muzeum Fotografii w Krakowie
W przyszłym tygodniu przy Rakowickiej 22 rozpoczną się pierwsze prace budowlane. Rusza zapowiadany przez Muzeum Fotografii remont zabytkowej Zbrojowni.

Jak informowaliśmy w czerwcu, jeszcze w wakacje rozpoczną się prace związane z adaptacją budynku na potrzeby muzeum. Po perypetiach z przetargiem, instytucja może już skupić się na inwestycji. Więcej na ten temat: Szykuje się rewolucja przy Rakowickiej 22. W wakacje ma się rozpocząć remont Zbrojowni

Jest umowa

19 lipca Muzeum Fotografii podpisało umowę z generalnym wykonawcą robót, czyli firmą Re-Bau.

„Prace, które niebawem rozpoczną się w budynku dawnej Zbrojowni, przy ul. Rakowickiej 22, są ważnym etapem realizacji projektu inwestycyjnego pn. Adaptacja i termomodernizacja zabytkowego budynku dawnej Zbrojowni przy ul. Rakowickiej na centrum wystawienniczo-edukacyjne” – czytamy w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych.

Do muzeum i kawiarni

W Zbrojowni powstanie przestrzeń wystawiennicza, kawiarnia, muzealny sklep z księgarnią i miejsce do spędzania czasu w ogrodzie. Przed budynkiem powstanie nowe wejście z szatniami, hallem i salami ulokowanymi w podziemiach. Prowadzący do nowego oddziału korytarz ma być przeszklony.

Całkowity koszt projektu wynosi prawie 36,5 mln zł brutto.

Otwarcie obiektu jest planowane w pierwszej połowie 2021 roku. Obecnie Muzeum Fotografii działa w Strzelnicy na Woli Justowskiej. Przypomnijmy, że do tej pory działało w kamienicy przy Józefitów, ale i w tym budynku prowadzone są prace remontowe. Powstaje tu centrum magazynowo-konserwatorskie i digitalizacyjne oraz badawcze.


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus