Rowery Wavelo jadą do serwisu. Ale nie wszystkie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od soboty krakowski rower miejski rozpoczyna sezon zimowy i pozostanie jedynym systemem w Polsce dostępnym przez cały rok. Na ulicach będzie jednak tylko 500 z 1500 jednośladów.

Od 1 grudnia Wavelo rozpoczyna swój kolejny sezon zimowy. W przeciągu trzech zimowych miesięcy poprzedniego, z rowerów miejskich korzystano ponad 40 tysięcy razy. Zimą użytkownicy pokonali na Wavelo łącznie ponad 102 tys. kilometrów.

45 groszy za dzień
Jak tłumaczy Albert Wójtowicz z BikeU, dyrektor wykonawczy projektu Wavelo, chętnych do jazdy na rowerze miejskim nie brakowało nawet w najchłodniejsze dni roku, gdy temperatura spadała poniżej -10 stopni Celsjusza.

– Staramy się wynagrodzić tych bohaterów zimy. W ubiegłym roku zaproponowaliśmy im tańszą stawkę w wariancie Pay As You Go, tym razem na stałe zmieniliśmy cenę abonamentu rocznego. We wspomnianej taryfie użytkownicy mogą korzystać z Wavelo przez 90 minut dziennie w cenie 159 złotych. To o 65 złotych taniej niż w poprzednim rozwiązaniu. Tym samym dzienny koszt jazdy na rowerze spada do niespełna 45 groszy. To wszystko ma sprawić, że zimą Wavelo odnotuje kolejne rekordowe statystyki – mówi Wójtowicz.

500 rowerów na miasto, reszta do serwisu

Zgodnie z kontraktem zawartym z miastem, w sezonie zimowym zredukowana zostanie liczba rowerów. Do końca lutego do dyspozycji użytkowników oddanych zostanie 500 rowerów. – Nasze doświadczenia pokazują, że ta liczba jest wystarczająca. Jeśli jednak statystyki wypożyczeń będą wysokie, podejmiemy decyzję o dodaniu kolejnych jednośladów – podkreśla dyrektor.

Zima jest doskonałym okresem na przeprowadzenie niezbędnej konserwacji i prac modernizacyjnych. Dlatego pozostałe tysiąc rowerów trafi do serwisu, którego pracownicy będą mieli ręce pełne roboty.

Sezon zimowy w Wavelo potrwa do końca lutego. 1 marca 2019 na ulice Krakowa wróci komplet 1500 rowerów.

comments powered by Disqus