Rusza sezon kąpielowy w Przylasku Rusieckim. Są pewne utrudnienia

Przylasek Rusiecki, zdjęcie ilustracyjne fot. Krzysztof Kalinowski
W Dzień Dziecka rozpocznie się sezon kąpielowy w Przylasku Rusieckim. Miasto przypomina: na razie nie można korzystać z sanitariatów w budynku socjalnym.
W ostatnich latach dużo dzieje się w Przylasku Rusieckim. Jego zagospodarowaniem zajmuje się spółka Kraków Nowa Huta Przyszłości. Dotychczas powstała przestrzeń rekreacyjna wokół zbiornika nr 1. Inwestycję realizowano w latach 2017-2021. Kosztowała prawie 18,5 mln zł, z czego 5,26 mln pokryło dofinansowanie z pieniędzy unijnych.

W efekcie tej inwestycji powstały dwa budynki, z których jeden stanowi magazyn dla sprzętu pływającego oraz przestrzeń socjalną dla ratowników, ochrony i operatora obiektu. Drugi to zaplecze sanitarne, w tym przebieralnie. Między budynkami ustawiono namiot do organizacji wydarzeń plenerowych. Na terenie kąpieliska przewidziano również przestrzeń pod foodtrucki.

– Dla wypoczywających dostępne są hamaki, leżaki, parasole i trzy boiska do piłki plażowej. Najmłodsi mogą skorzystać z placu zabaw oraz pływającego basenu. Jest wyposażony w sprzęt wodny: małe łódki, kajaki, a także rowery wodne – informują w KNHP. – Przy brzegu akwenu pojawiły się pomosty, których łączna długość wynosi prawie kilometr. Najdłuższy prowadzi od nowego parkingu do poszerzonej plaży – dodają przedstawiciele spółki Kraków Nowa Huta Przyszłości.

Sezon kąpielowy w Przylasku Rusieckim rusza 1 czerwca. Urzędnicy przypominają, że aktualnie trwają prace związane z awarią w budynku socjalnym. Zapewniono zastępcze sanitariaty przed budynkiem. Dostępne są również zewnętrzne natryski.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta