Skrzyżowanie w Podgórzu zamknięte z powodu budowy łącznicy

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

PKP PLK informuje o utrudnieniach związanych z budową łącznicy kolejowej w rejonie ul. Wielickiej, Powstańców Śląskich i Powstańców Wielkopolskich. Z powodu rozpoczęcia kolejnego etapu prac konieczne będzie czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Dekerta i Romanowicza.

ZIKiT wyraził zgodę na prowadzenie prac związanych z montażem stalowych belek nośnych nad tarczą skrzyżowania, narzucając jednocześnie ograniczenie co do czasu ich prowadzenia. Skrzyżowanie będzie wyłączane z ruchu trzykrotnie, zawsze z wykorzystaniem mniejszego natężenia ruchu w weekendy. Nie wyrażono zgody na całotygodniowe jego zamknięcie.

Dziś od godzin porannych skrzyżowanie zostało  zamknięte dla ruchu kołowego a utrudnienia te potrwają do poniedziałku włącznie. Po tym czasie ruch jednokierunkowy przez ul. Dekerta w kierunku ul. Dąbrowskiego zostanie przywrócony. Na wlocie do ul. Romanowicza zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Następne większe utrudnienia na przedmiotowym skrzyżowaniu związane z jego zamknięciem będą miały miejsce najpewniej w weekend od 4 do 5 czerwca.