Święto (wegańskiej) pizzy [LISTA LOKALI]

fot. pixabay.com

Co prawda nie trzeba żadnego święta, aby zjeść pizzę i wypić piwo, jednak z okazji takiego właśnie dnia stowarzyszenie Otwarte Klatki przygotowało listę krakowskich lokali, w których mogą dzisiaj świętować osoby chcący ograniczyć spożywanie produktów zwierzęcych.

Według badań IBRiS z zeszłego roku, ponad połowa zbadanych Polaków planuje ograniczyć spożywanie mięsa.

– Co więcej, około 10% ludzi w wieku 12-24 lat deklaruje, że jest na diecie wegańskiej. W odpowiedzi na zmiany zachodzące w nastawieniu konsumentów, producenci żywności prześcigają się we wprowadzaniu na rynek kolejnych produktów wegańskich i wegetariańskich – mówi Anna Iżyńska ze stowarzyszenia Otwarte Klatki.

– Trend ten nie omija też restauracji – jak się okazuje, nawet obchodząca dziś swoje święto pizza coraz częściej może być przygotowana w wersji roślinnej – dodaje.

Czas na pizzę!

– Wegańska pizza to temat nadal stosunkowo świeży w Polsce, zwłaszcza w kontekście sieci restauracji. Jest już wiele burgerowni oferujących roślinne opcje, pojawiają się kolejne warianty kebaba, a hummus i falafel na stałe zagościły na stołach i w żołądkach Polaków. Najwyższa pora objąć roślinnym trendem pizzę – cieszymy się, że niektóre restauracje w Krakowie już to dostrzegają – mówi Anna Wołoszun z krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Wegańską pizzę można zjeść w Krakowie w następujących lokalach:

Miodowy piecyk, Miodowa 51

Squadrato Pizza, Miodowa 45

Dajwór 3 Pizza, Dajwór 3

Pizzeria Vicenti, Szewska 27

Orzo people-music-nature Kraków, Lipowa 4a

Pizzatopia, Szewska 22, Plac Nowy 4

Pizza loft, Stradomska 23

NOLIO, Krakowska 27

No bones, Bracka 15

FORUM Przestrzenie, Marii Konopnickiej 28

BarBakan Południk 20 - Pizzeria & MultiPub, Lipska 51

Vincenzo Pedone Pizza Napoletana, Borsucza 12

N'Pizza, Rajska 3/2

Tutti Santi, Zakopiańska 62

Zielone Tarasy, Słowackiego 64

comments powered by Disqus