Szpital Uniwersytecki przestanie być szpitalem jednoimiennym

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
– Szpital Uniwersytecki przestanie być niedługo szpitalem jednoimiennym – poinformował w rozmowie z Radiem Kraków wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Wojewoda małopolski podkreślił, że sytuacja w naszym województwie jest lepsza niż tydzień temu. Poinformował również, że niebawem Szpital Uniwersytecki przestanie być szpitalem jednoimiennym.

– On jest jeszcze jednoimienny, ale niedługo będzie już wielospecjalistyczny. Jest stabilizacja, łapiemy oddech. Jeszcze 25 sierpnia mieliśmy około 350 przypadków osób, które wymagały hospitalizacji. To były przypadki, które musiały trafić do szpitala i tam pomoc otrzymać. Na przestrzeni dwóch tygodni ta liczba zmalała mocno, do 271. To dane z wczoraj. W Szpitalu Uniwersyteckim jest zapas łóżek. Mamy nadzieję, że nie będziemy musieli ich wykorzystywać – powiedział na antenie Radia Kraków.

Strategia na jesień

Chodzi o jedno z rozwiązań strategii ministerstwa zdrowia na jesienna falę epidemii koronawirusa. Zakłada ono zmianę funkcjonowania szpitali jednoimiennych poprzez zmniejszenie ich liczby do jednego na dwa województwa i dostosowanie ich do przyjmowania pacjentów z różnymi schorzeniami.

Więcej >>> Nowa filozofia walki z koronawirusem. Koniec z obroną za wszelką cenę


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim
comments powered by Disqus