Tak ma wyglądać nowy plac zabaw w Podgórzu. Prace ruszyły

fot. ZZM

– Stało się! Po dwóch latach projektowania i uzgadniania, rozpoczęliśmy budowę nowego placu zabaw na Plantach Nowackiego – poinformował na Facebooku Zarząd Zieleni Miejskiej.

– Wiemy, że etap dokumentacji i uzgodnień trwał bardzo długo i niektórzy z Was pewnie zaczęli wątpić w powodzenie tego projektu, ale budowa ruszyła i harmonogram zakłada zakończenie prac jeszcze w tym roku – napisali urzędnicy.

Plac zabaw na Plantach Nowackiego faktycznie był zapowiadany od dłuższego czasu. Urzędnicy tłumaczyli, że chcą ukończyć go możliwie szybko, by zaczął służyć mieszkańcom zanim z powodu remontu zamknięty zostanie nieodległy park Bednarskiego.

Rybny motyw

– Planty Nowackiego posiadają niezwykłą historię - powstały w miejscu średniowiecznych stawów królewskich. To tutaj hodowano ryby, które później trafiały na stoły polskich królów. Chcieliśmy, aby nasz projekt podkreślił niezwykłą historię, pomógł wykreować tożsamość tego wyjątkowego miejsca – zapowiada ZZM.

Dlatego też cały projekt ma związek z tą tematyką. Głównym urządzeniem będzie wielka ryba – lipień (ten gatunek był hodowany w średniowiecznym stawie). Do tego w planie są też urządzenia linowe, wodne urządzenia zabawowe, drewniane trzciny i łódki, piaskownica z rybkami, huśtawki dostosowane do potrzeb dzieci w  różnym wieku, ławki, kosze na śmieci oraz drewniana pergola z miejscem dla mam karmiących oraz stolikami.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus