Te wakacje będą inne niż zwykle. Szykują się wzmocnienia w komunikacji miejskiej

fot. Julia Ślósarczyk

Nie będzie dalszego ograniczania oferty komunikacji miejskiej – poinformował w środę wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig.

– Normalność zawita także w transporcie publicznym. Z końcem tego miesiąca zostaną zniesione wszelkie ograniczenia liczbowe i komunikacja będzie lepiej wykorzystywana, niż do tej pory przez mieszkańców – podkreślił wiceprezydent. – Mamy nadzieję, że krakowianie będą w większym stopniu chcieli korzystać z komunikacji – dodał.

Łukasz Franek, dyrektor Zarządu Transportu Publicznego powiedział, że obecnie funkcjonujący rozkład jazdy będzie obowiązywał do 17 lipca. – Rozkład wakacyjny będzie mocno skrócony, do 14 sierpnia – wyjaśnił.

Do połowy lipca, a nie jak zwykle wraz z końcem roku szkolnego, 221 tramwajów będzie kursować z częstotliwością co 7,5 lub 15 minut w godzinach szczytu. Natomiast przez cały dzień co 7,5 minut będą jeździć tramwaje linii nr 1, 3, 8, 13, 18, 20, 50 oraz 52.

Pojawią się także nowe linia rekreacyjna R2, która będzie kursowała z Chyżyn do kąpieliska w Przylasku Rusieckim. Natomiast od połowy sierpnia ZTP uruchomi linię, która będzie dowozić mieszkańców osiedla Avia do przystanków tramwajowych znajdujących się przy al. Jana Pawła II.