Tragiczny wypadek w Głogoczowie. Nie żyje 27-letnia motocyklistka

Tragiczny wypadek w Głogoczowie fot. małopolska policja

Kierujący volkswagenem 29-letni mieszkaniec gminy Myślenice zderzył się z motocyklistką na zakopiance. Kobiety nie udało się uratować.

26 maja ok. godziny 21:20 na ,zakopiance doszło do tragicznego wypadku. Kierujący volkswagenem 29-letni mieszkaniec gminy Myślenice, wjeżdżając z drogi podporządkowanej na drogę krajową nr 7, zderzył się z kierującą motocyklem marki Honda, która poruszała się lewym pasem ruchu, jadąc w kierunku Zakopanego.

– Na miejscu pomocy poszkodowanej udzielali strażacy oraz zespół ratownictwa medycznego, jednak obrażenia u osoby rannej okazały się na tyle poważne, że nie udało się jej uratować. Policjanci z prokuratorem przeprowadzili oględziny. Utrudnienia w ruchu pojazdów trwały kilka godzin - jezdnia w kierunku  Krakowa była  zablokowana, więc zorganizowano objazdy. Okazało się, że 29-letni kierowca Volkswagena ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany a  prokuratura analizuje dziś zebrany materiał dowodowy rozważając kwestie ewentualnych zarzutów – informuje Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.