W sobotę znów będą kursować tramwaje do Bronowic Małych. Problemy z komunikacją miejską pojawia się natomiast w rejonie ronda Kocmyrzowskiego do os. Piastów i Mistrzejowic. Tam zostanie wyłączony odcinek torów z powodu dwudniowego remontu.
Tramwaje nr 14, 16, 21 i 52 zostaną zawieszone. Zostaną uruchomione zastępcze linie tramwajowe 72 i 74
Linia nr 9 będzie kursowała z Nowego Bieżanowa do ronda Kocmyrzowskiego bez zmian, następnie ul. Kocmyrzowską do Wzgórz Krzesławickich;
Linia nr 64 będzie kursowała z Bronowic Małych do ronda Kocmyrzowskiego bez zmian, następnie ul. Kocmyrzowską do placu Centralnego (zmiana dotyczyć będzie nocy 7/8, 8/9 maja 2016 r.)
Linia nr 72 (połączenie linii 21 i 52) – zastępcza linia tramwajowa będzie kursowała na trasie: Kopiec Wandy – Ujastek Mogilski, al. Solidarności, al. Andersa, Bieńczycka, al. Jana Pawła II, Mogilska, Lubicz, Westerplatte, Starowiślna, Dietla, Monte Cassino, Kapelanka, Grota-Roweckiego, Bobrzyńskiego – Czerwone Maki; częstotliwość i godziny kursowania analogiczne do linii 52;
Linia numer 74 (połączenie linii 14 i 16) – zastępcza linia tramwajowa będzie kursowała na trasie: Bronowice – Bronowicka, Podchorążych, Królewska, Karmelicka, Dunajewskiego, Basztowa, Lubicz, al. Powstania Warszawskiego, al. Pokoju, Bieńczycka, al. Andersa, al. Jana Pawła II, Ptaszyckiego – Bardosa; częstotliwość i godziny kursowania analogiczne do linii 14
Autobusy
Linia 709 – zastępcza linia autobusowa kursująca na trasie: Mistrzejowice – Ks. Jancarza, Srebrnych Orłów, Mikołajczyka, Broniewskiego, al. Andersa – Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego (zawracanie na skrzyżowaniu z ul. Czuchajowskiego).
709 kursować będzie z częstotliwością co 10 minut. Przystanek końcowy i początkowy „Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego” będzie znajdował się za rondem w kierunku placu Centralnego im. Reagana, następnie autobus zatrzyma się na przystanku za rondem w kierunku ronda Maczka. Przystanek „DH Wanda” będzie obsługiwany analogicznie jak przez linię 664.
Linia 721 – zastępcza linia autobusowa kursująca na trasie: Os. Piastów – Piasta Kołodzieja, Mikołajczyka, Broniewskiego, al. Andersa – Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego. Linia721 kursować będzie z częstotliwością co 10 minut.
Przystanek końcowy i początkowy „Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego” będzie znajdował się za rondem w kierunku placu Centralnego im. Reagana, następnie autobus zatrzyma się na przystanku za rondem w kierunku ronda Maczka. Przystanek „DH Wanda” będzie obsługiwany analogicznie jak przez linię 664.
Bilety okresowe
Bilety okresowe wykupione na linie numer 9, 14, 16, 21 i 52 zachowują ważność we wszystkich pojazdach Komunikacji Miejskiej w Krakowie na trasach stałych i zmienionych tych linii. Ponadto:
Bilety okresowe wykupione na linię 9 zachowują ważność:
- na trasie linii 125 i 501 na odcinku Rondo Mogilskie – Rondo Hipokratesa;
- na trasie linii 152 i 502 na odcinku Rondo Mogilskie – DH Wanda;
- na trasie linii 178 na odcinku Kuklińskiego – Mistrzejowice;
- na trasie linii 182 i 482 na odcinku Rondo Mogilskie – Mistrzejowice;
- na całej trasie przejazdu linii 709.
Bilety okresowe wykupione na linię 14 zachowują ważność:
- na trasie linii 74 na odcinku Bronowice – Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego;
- na trasie linii 125 na odcinku Rondo Grzegórzeckie – Rondo Hipokratesa;
- na trasie linii 139 i 501 na odcinku Plac Inwalidów – Rondo Hipokratesa;
- na trasie linii 152 i 502 na odcinku Teatr Bagatela – DH Wanda;
- na trasie linii 159 na odcinku Plac Inwalidów – Rondo Piastowskie;
- na trasie linii 178 na odcinku Nowohucka – Mistrzejowice;
- na trasie linii 182 i 482 na odcinku Rondo Mogilskie – Mistrzejowice;
- na całej trasie przejazdu linii 709.
Bilety okresowe wykupione na linię 16 zachowują ważność:
- na trasie linii 72 na odcinku Kopiec Wandy – Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego;
- na trasie linii 74 na odcinku Bardosa – Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego;
- na trasie linii 123 na odcinku Mistrzejowice – Os. Na Skarpie;
- na trasie linii 152 i 172 na odcinku DH Wanda – Aleja Przyjaźni;
- na trasie linii 153 i 193 na odcinku Kleeberga – Os. Na Skarpie;
- na trasie linii 502 na odcinku DH Wanda – Plac Centralny im. R. Reagana;
- na całej trasie przejazdu linii 709.
Bilety okresowe wykupione na linię 21 zachowują ważność:
- na trasie linii 72 na odcinku Kopiec Wandy – Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego;
- na trasie linii 123 na odcinku Rondo Piastowskie – Struga;
- na trasie linii 132, 142 i 572 na odcinku DH Wanda – Kombinat;
- na trasie linii 139 na odcinku Rondo Piastowskie – Kombinat;
- na trasie linii 152 i 172 na odcinku DH Wanda – Aleja Przyjaźni;
- na trasie linii 153 i 193 na odcinku Os. Piastów – Struga;
- na trasie linii 501 na odcinku Rondo Hipokratesa – Kombinat;
- na trasie linii 502 na odcinku DH Wanda – Plac Centralny im. R. Reagana;
- na całej trasie przejazdu linii 721.
Bilety okresowe wykupione na linię 52 zachowują ważność:
- na trasie linii 72 na odcinku Czerwone Maki – Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego;
- na trasie linii 125 na odcinku Rondo Mogilskie – Rondo Hipokratesa;
- na trasie linii 152 i 502 na odcinku Dworzec Główny – DH Wanda;
- na trasie linii 182 na odcinku Rondo Mogilskie – Kleeberga;
- na trasie linii 501 na odcinku Rondo Mogilskie – Rondo Hipokratesa;
- na całej trasie przejazdu linii 721