Tramwaje wróciły na Zakopiańską, jest też nowe przejście dla pieszych [INFORMATOR]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zakończył się remont torowiska tramwajowego na ul. Zakopiańskiej. Oprócz samego powrotu tramwajów na odcinek do Borku Fałęckiego, wprowadzone zostały też inne zmiany.

Od soboty 26 marca został przywrócony ruch tramwajów na odcinku Łagiewniki-Borek Fałęcki. W związku z tym linie:

- 8, 19 i 22 wróciły na stałe trasy, bez zmian w częstotliwości kursowania. Rozkłady jazdy linii zostały zmienione;

- 135 została przywrócona i kursuje ze zwykłą częstotliwością po trasie: Łagiewniki-Tischnera-Fredry-Połomskiego-Turowicza-Witosa-Halszki-...-Golkowice Pętla.

Przystanki Millana i Centrum JP II nadal są nieczynne. Przystanek Przykopy w kierunku Łagiewnik został przeniesiony na ul. Turowicza. Na zmienionym odcinku trasy autobusy zatrzymują się na przystanku Turowicza;

- zastępcze linie autobusowe 708 i 735 zostały zlikwidowane.

Wprowadzone zostały też zmiany w funkcjonowaniu przystanków tramwajowych w ciągu ul. Zakopiańskiej:

- przystanek Łagiewniki ZUS funkcjonuje tylko w kierunku Borku Fałęckiego, został tymczasowo utrzymany dla niego status „stały”, do czasu uruchomienia w tym kierunku przystanku Łagiewniki SKA. W kierunku centrum Krakowa przystanek funkcjonujący tymczasowo na czas budowy Trasy Łagiewnickiej został zlikwidowany;

- został uruchomiony nowy przystanek tramwajowy Łagiewniki SKA w kierunku centrum Krakowa, zlokalizowany na ul. Zakopiańskiej za skrzyżowaniem z Trasą Łagiewnicką. Pozostałe przystanki tramwajowe i autobusowe o nazwie Łagiewniki SKA są na razie nieczynne.

- Zlikwidowane zostały tymczasowe przystanki autobusowe Łagiewniki ZUS i Solvay funkcjonujące w obu kierunkach dla zastępczej linii 708.

- Zmieniony został przydział linii do poszczególnych stanowisk na pętli autobusowej Borek Fałęcki, w związku z likwidacją linii 708.

Nowe przejście

Minionej nocy uruchomione zostało również przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną na wysokości ul. św. Faustyny. – Przez najbliższe dni sygnalizacja będzie zbierała pomiary i zostanie dostosowana do pracy w Systemie Sterowania Ruchem – zapowiedział Łukasz Gryga, dyrektor Wydziału Miejskiego Inżyniera Ruchu UMK.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Łagiewniki-Borek Fałęcki