Uwaga, dziś będą korki. Sprawdź zmiany w ruchu [INFORMATOR]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Dziś pierwszy roboczy dzień przebudowy ul. Krakowskiej i awaryjnej naprawy w Łagiewnikach. Sprawdź, którędy nie przejedziesz.

W sobotę 23 marca rozpoczęły się prace w dwóch miejscach na mapie Krakowa. Chodzi o przebudowę ulicy Krakowskiej, która potrwa 10 miesięcy i o naprawę torowiska przy pętli w Łagiewnikach, która potrwa przez tydzień. Obydwie te sprawy będą mieć duże znaczenie zarówno dla pasażerów komunikacji miejskiej, jak i dla kierowców.

Poniżej przypominamy w jednym miejscu przydatne w tych dniach informacje, z odnośnikami do szerszych tekstów dotyczących tego tematu.

1. Krakowska.

Dla pasażerów.

Tramwaje nie kursują przez most Piłsudskiego, ulicę Krakowską i ulicę Stradomską. Część linii zmieniła trasę, część jest zawieszona. Ruch tramwajowy przejmie w dużej mierze ulica Starowiślna.

>>> SPRAWDŹ PEŁNĄ LISTĘ ZMIAN W KURSOWANIU TRAMWAJÓW <<<

Dla kierowców

Nie wjedziemy nie tylko na samą ulicę Krakowską i most Piłsudskiego, ale też na fragment ul. Stradomskiej przy skrzyżowaniu z Dietla. Inwestycja obejmuje bowiem również całe skrzyżowanie ulic Stradomskiej, Krakowskiej i Dietla, które będzie miało po przebudowie nieco inny układ.

Objazd dla ulicy Krakowskiej prowadzony jest ulicami Augustiańską, Skawińską i Wietora, które stały się dwukierunkowe. UWAGA: jest to równoznaczne z likwidacją miejsc parkingowych na trasie objazdu. W weekend wielu kierowców nie zauważało nowego oznakowania i parkowało samochody tamując ruch.

Ulice doprowadzające do ul. Krakowskiej stały się ulicami ślepymi. Dotyczy to też ulic Rollego i Przy Moście po drugiej stronie Wisły. Jedyny dostępny punkt przecięcia jest między ulicami Rybaki i Podgórską. ZOBACZ MAPĘ:

Zmiany dotknęły też ulicę Dietla. Wyłączona jest sygnalizacja świetlna, ruch na wprost w rejonie inwestycji odbywa się jednym pasem. ZOBACZ MAPĘ:

Dla kierowców z Kazimierza przewidziano dodatkowe miejsca parkingowe. SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY.

2. Łagiewniki

Wymieniane zwrotnice znajdują się u wylotu ulicy Brożka, pomiędzy jezdniami. Dlatego oprócz wyłączenia ruchu tramwajowego do Borku Fałęckiego, utrudnienia czekają też kierowców.

Zwężona o jeden pas jest jezdnia w stronę ul. Kapelanka i o dwa pasy w stronę ul. Tischnera (nie ma możliwości skrętu w lewo w Wadowicką, ruch na wprost odbywa się tylko jednym pasem).

Między Borkiem Fałęckim a Łagiewnikami kursuje autobusowa linia zastępcza 708. Więcej TUTAJ.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto Łagiewniki-Borek Fałęcki
comments powered by Disqus