W Bagateli zaśpiewają po „krakosku”

Premiera w Teatrze Bagatela.  W sobotę widzowie po raz pierwszy będą mieli okazję zobaczyć przedstawienie „Bagatela śpiewa” w reż. Krzysztofa Materny.

Szykuje się „najbardziej krakowska z krakowskich rewii”? Teatr Bagatela wraca do gry po długiej przerwie i zaprasza na premierę spektaklu „Bagatela śpiewa”. Spektakl wyreżyserował na podstawie własnego scenariusza Krzysztof Materna, który chce zaprosić widzów do sentymentalnej podróży.

Premiera odbędzie się już w najbliższą sobotę, 29 maja. Grupa 15 aktorek i aktorów, reprezentujących różne pokolenia, zaśpiewa dobrze znane krakowianom piosenki.

Znane piosenki

– Realizując znane motto, które wypowiada jeden z bohaterów kultowego filmu Rejs – „Najlepiej lubimy piosenki, które znamy” – wybrałem piosenki, które znam najlepiej, które państwo też znacie, a które nigdy się nie zestarzeją, bo są po prostu świetne i literacko, i muzycznie. Wybrałem je również pod tym kątem, żeby dać szansę wspaniałemu zespołowi świetnie śpiewających aktorów teatru na stworzenie nowego oblicza tych piosenek – mówi Materna.

Dodaje: – Nie robimy coverów, nie ścigamy się z oryginałami, przedstawiamy nowe wersje, muzycznie i interpretacyjnie podkreślając wspaniałą twórczość krakowskich autorów i kompozytorów.

„Ich teksty mają szczególną wartość”

W przedstawieniu nie zabraknie również wspomnień legendarnych artystów Piwnicy pod Baranami: Wiesława Dymnego, Andrzeja Warchała, i wielkiego polskiego filozofa Leszka Kołakowskiego.

–  Ich teksty mają szczególną wartość, bo kiedy się ich słucha, sprawiają wrażenie, jak gdyby były napisane wczoraj – przyznaje Krzysztof Materna.

Autorem opracowania muzycznego i osobą odpowiedzialną za przygotowanie wokalne jest akompaniujący na pianinie wraz z zespołem muzycznym Konrad Mastyło. Za choreografię rewii odpowiadają Katarzyna Zielonka i Jarosław Staniek.

Na scenie Bagateli wystąpią m.in. Przemysław Branny, Anna Branny, Maciej Sajur, Marcel Wiercichowski, Kamila Klimczak i Justyna Schneider.

comments powered by Disqus