W godzinę na drugi koniec Polski

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od 18 czerwca z krakowskiego lotniska możemy bezpośrednio polecieć do Bydgoszczy i odwrotnie. Podróż ze stolicy Małopolski do Bydgoszczy trwa godzinę. Przewoźnik przygotował atrakcyjne ceny biletów – te zaczynają się już od 99 złotych.


Połączenie Kraków-Bydgoszcz jest obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. To już drugie po rejsach do Warszawy, krajowe połączenie z Portu Lotniczego Bydgoszcz, realizowane przez narodowego przewoźnika.

Loty są realizowane dwa razy w tygodniu, w piątki i niedziele do 10 września. Samolot z Krakowa wylatuje w piątki o godzinie 8.40 i po godzinie, czyli o 9.40 ląduje na lotnisku w Bydgoszczy. W niedzielę przewoźnik zaplanował lot z Małopolski na godzinę 19.55.

Samolot z Bydgoszczy natomiast startuje w piątki o godzinie 10.20 i ląduje w Krakowie o 11.20. Loty w niedziele startują o 21.30. Rejsy odbywają się na pokładzie Bombardiera Q400, z 78 miejscami. Bilety można rezerwować na stronie www.lot.com.

– Cieszę się, że po wielu miesiącach obostrzeń związanych z  epidemią możemy zaproponować pasażerom nową, atrakcyjną destynację – mówi marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki. – Loty do Krakowa to kolejne połączenie z naszego regionalnego portu obsługiwane przez narodowego przewoźnika.

– Bardzo nas cieszy uruchomienie właśnie tego połączenia przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Tym bardziej, że już niejednokrotnie funkcjonowało w siatce naszego lotniska, odnotowując wysoką frekwencję. Mamy nadzieję, że i tym razem spełni ono oczekiwania podróżnych – dodaje prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz, Tomasz Moraczewski.

comments powered by Disqus