W niedzielę przed kościołami zbiórka na poszkodowanych w pożarze

Abp Marek Jędraszewski w Nowej Białej fot. Archidiecezja Krakowska

W najbliższą sobotę przed wszystkimi kościołami w Archidiecezji Krakowskiej odbędą się zbiórki na rzecz poszkodowanych w pożarze mieszkańców Nowej Białej.

– W odpowiedzi na to bolesne doświadczenie społeczność Archidiecezji Krakowskiej jednoczy się w modlitwie i poczuciu wspólnoty z wszystkimi, którzy za sprawą żywiołu doznali uszczerbku na zdrowiu oraz stracili dorobek życia, a także z wszystkimi niosącymi im niezbędną pomoc – pisze arcybiskup Marek Jędraszewski.

Metropolia krakowski poinformował, że zgodnie z jego zarządzeniem, w przyszłą niedzielę (27 czerwca) w każdej parafii archidiecezji przed kościołami mają odbyć się zbiórki ofiar na rzecz poszkodowanych w pożarze mieszkańców Nowej Białej.

Środki mają być wykorzystane na pokrycie najbardziej naglących wydatków osób dotkniętych pożarem. Pieniądze już teraz można przekazywać na konto kurii metropolitarnej wpisując w tytule przelewu „Pomoc dla Nowej Białej” 88 1240 2294 1111 0000 3722 9887

W niedzielnym pożarze w podhalańskiej miejscowości ucierpiało 109 mieszkańców. Jak poinformował wczoraj wojewoda małopolski – rozebranych musi być pięć budynków. 11 budynków nadaje się do remontu (wymagają np. zmiany pokrycia dachowego). W przypadku siedmiu nieruchomości konieczne będą mniejsze remonty.