W przyszły weekend zamknięta ul. Armii Krajowej. Będą montować wiadukt

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W weekend 11-12 lipca kierowców czekają utrudnienia na ul. Armii Krajowej. W tym czasie nad ulicą zamontowane zostanie nowe przęsło przebudowywanego wiaduktu kolejowego.

Chodzi o wiadukt na linii kolejowej nr 100, czyli tzw. małej obwodnicy Krakowa, pozwalającej ominąć Kraków Główny m.in. przez Olszę. Dotychczasowy obiekt był ostatnim, który nie przeszedł  gruntownej modernizacji. Miał też inną konstrukcję – wspierał się na dodatkowych podporach, które uniemożliwiały ewentualne poszerzenie ulicy.

Budowa trwa od marca

PKP Polskie Linie Kolejowe najpierw wybrały wykonawcę nowych przyczółków wiaduktu. W marcu stary obiekt został całkowicie rozebrany i ruszyła budowa nowego obiektu.

Pierwotny plan był taki, by nad ul. Armii Krajowej trafił jeden z fragmentów zdemontowanego mostu kolejowego znad Wisły. PLK nie chciały jednak czekać z inwestycją i zdecydowały się na budowę nowego przęsła.

Wszystko gotowe

Stalowy element jest już gotowy i w weekend zostanie osadzony na wybudowanych przyczółkach. – Rozpoczęcie prac planujemy na późne godziny wieczorne w piątek. Ul. Armii Krajowej na odcinku w rejonie wiaduktu zostanie zamknięta około godziny 23 – zapowiada Piotr Hamarnik z PLK. Czas przeprowadzenia prac został tak dobrany, by spowodować możliwie jak najmniejsze utrudnienia w ruchu.

Miasto nie podało na razie, jak w weekend pojadą autobusy komunikacji miejskiej. Kiedy taki komunikat się pojawi, poinformujemy o zmianach.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bronowice
Interesuje Cię zakup mieszkania w dzielnicy Bronowice? Sprawdź oferty portalu GetHome: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/krakow/bronowice/
comments powered by Disqus