W stronę ciemności. Wystawa WOMAI

Krakowska nowootwarta wystawa: „W stronę ciemności” znajdująca się przy ulicy Pawiej 34, zaprasza wszystkich do odwiedzenia wystawy "WOMAI – Świata Moich Wszystkich Inspiracji" i przeżycia wspólnie z naszymi niewidomymi przewodnikami wystawy: „W stronę Ciemności”.

O czym jest nasza wystawa?

Wyobraź sobie, że wszystkie światła gasną…

Nasza wystawa to wyjątkowa interaktywna podróż do niewidzialnego świata, w którym w całkowitej ciemności znajdziesz drogę tylko przez dotyk, dźwięki i zapachy.

Zaufaj nam w ciemno, po prostu przyjdź i przeżyj!

Jeśli do nas dołączysz, zrozumiesz, jak wygląda życie bez jednego zmysłu, który zapewnia nam najwięcej informacji, aby żyć - bez twojego wzroku. Po wystawie oprowadzą Cię osoby niewidome i zabiorą Cię w podróż, która zmieni Twoje życie.

Ciekawy?

Zaintrygowany?

Zdziwiony?

A może… może czujesz się naturalnie?

Czy godzina „ślepoty” może otworzyć oczy? Czy godzina niewidzenia może uwrażliwić Cię na drugiego człowieka? Pomóc Ci zrozumieć jak żyje? Czy pytania, które zadasz swojemu przewodnikowi i odpowiedzi, które usłysz pozwolą Ci dostrzec w nim człowieka dokładnie takiego jak Ty? Czy po kilku minutach obcowania z nim, przestaniesz zauważać, że jest niewidomy – sam zresztą niczego nie będziesz widział – a dostrzeżesz jego poczucie humoru, elokwencję, oczytanie, zamiłowanie do podróży.

Na wystawie: ”W stronę ciemności” informacje o otaczającej Cię rzeczywistości uzyskasz wyłącznie poprzez dotyk, słuch, zapach i zmysł równowagi. W ten sposób, w nowej sytuacji spowodowanej utratą wzroku i pomimo początkowych trudności, może strachu, przekonasz się, że świat może być nadal piękny.

Wystawa ma na celu przybliżenie osobom widzącym świata osób niewidomych i poprzez pozytywne doświadczenia uczy, jak możemy im pomóc, a przede wszystkim jak je zrozumieć.

W tej podróży „W stronę ciemności” będziesz prowadzony przez osoby niewidome w różne miejsca związane z Twoim życiem codziennym. Spróbujesz przejść przez ulicę i nie widząc zaufać kierowcy, że na pewno się zatrzyma, kupisz warzywa i owoce, a w kuchni sprawdzisz czy przyprawy są Ci znane… Przyjdź, wtedy się przekonasz…

Bilety dostępne na stronie internetowej oraz w WOMAI na ulicy Pawiej 34.


Najlepsza część życia ludzkiego to małe,

bezimienne i zapomniane akty dobroci i miłości.

- W. Wordsworth