W urzędzie zalega kilkanaście tysięcy dokumentów

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
– W Urzędzie Miasta Krakowa znajduje się obecnie ponad 17 tysięcy dowodów rejestracyjnych, które nie zostały odebrane przez właścicieli pojazdów – alarmuje magistrat.
Ze względu na pandemię i powszechnie znane przepisy o braku obowiązku posiadania przy sobie podczas kierowania samochodem dowodu rejestracyjnego i prawa jazdy, coraz więcej osób nie odbiera tych dokumentów. Problem nasilił się w czasie pandemii i dotyczy przede wszystkim dowodów rejestracyjnych. Od marca 2020  do 30 czerwca 2021 mieszkańcy Krakowa nie odebrali około 14,5 tysiąca dokumentów. Wydział Ewidencji Pojazdów i Kierowców wyjaśnia, że odbiór dowodu rejestracyjnego jest konieczny do zakończenia rejestracji samochodu.

– Po okresie ograniczenia obsługi ze względu na restrykcje pandemiczne, od czerwca urząd jest otwarty i obsługa klientów przez pracowników Wydziału Ewidencji Pojazdów i Kierowców odbywa się na bieżąco. Zapraszamy po odbiór dowodów rejestracyjnych w celu dokończenia procesu rejestracji pojazdów – informują urzędnicy.comments powered by Disqus