Wawel o zmierzchu. Koncerty na dziedzińcach i w ogrodach

Na Wawelu do końca sierpnia zaplanowano pięć koncertów fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Festiwal „Wawel o zmierzchu” odbędzie się już po raz trzynasty. Jednak w tym roku sierpniowe koncerty będzie można oglądać przede wszystkim online. Inauguracja wydarzenia już w najbliższą sobotę, 1 sierpnia.

Nie zmieni się jedno – muzyczna uczta będzie miała miejsce w najpiękniejszych miejscach wawelskiego wzgórza.

Nie będą to wyłącznie dziedzińce – Arkadowy i Batorego, ale również Sala Senatorska, Ogrody Królewskie i kościół św. Gereona. Do końca sierpnia zaplanowano pięć koncertów.

Muzyczny Wawel

Inauguracja festiwalu nastąpi już w najbliższą sobotę, 1 sierpnia. W Sali Senatorskiej wystąpi Szymon Nehring. Polski pianista na żywo wykona utwory Fryderyka Chopina i Johannesa Brahmsa.

– W repertuarze akcent padnie na ukazanie wartości rodzinnych – polskich, stąd obecność muzyki Fryderyka Chopina, Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego, Grażyny Bacewicz czy Krzysztofa Pendereckiego – wymienia Małgorzata Janicka-Słysz, dyrektor artystyczna festiwalu „Wawel o zmierzchu”.

W 100. rocznicę „Cudu nad Wisłą” na Dziedzińcu Arkadowym zaplanowano koncert, podczas którego chór zaśpiewa pieśni Maryjne z okazji Święta Matki Boskiej Zielnej, a orkiestra CORda Cracovia ze śpiewakami Iwoną Sochą i Przemysławem Firkiem wykona znane pieśni patriotyczne, w tym hymn Legionów.

Przy sprzyjającej sytuacji epidemiologicznej w koncercie będzie mogła w nim wziąć udział określona liczba osób.

– To główne wydarzenie tegorocznej edycji. Mam nadzieję, że będziemy mogli zaprosić na nie publiczność, zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa w dobie pandemii – zaznacza Andrzej Betlej, dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu.

Transmisje koncertów będą dostępne w wawelskich mediach społecznościowych.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus