Wczoraj z Zakrzówka skorzystało ponad 2,2 tys. osób. Dziś jest zamknięty

fot. Jan Graczyński

W niedzielę z kąpieliska w Parku Zakrzówek skorzystało ponad 2,2 tys. osób – poinformował Zarząd Zieleni Miejskiej.

Przedstawiciele urzędu są świadomi, że przy tak upalnej pogodzie każdy chce skorzystać z tego miejsca. – Limit podyktowany jest bezpieczeństwem, dlatego prosimy o wyrozumiałość, a przede wszystkim stosowanie się do wprowadzonych zasad – mówią.

Na terenie oficjalnego kąpieliska jednocześnie może przebywać tysiąc osób. Aby wejść na podesty trzeba otrzymać opaskę. – Pozostawianie opasek mimo opuszczania kąpieliska jest jednoznaczne z ograniczaniem możliwości korzystania z tego miejsca innym osobom. Jutro te same opaski nie zadziałają. W przypadku przebywania na kąpielisku osób w sposób nieuprawniony, wejścia będą wstrzymywane – przekazują urzędnicy.

Zaznaczają, że „rotacja na kąpielisku jest i będzie jeszcze lepsza, gdy nie będą pojawiać się rozwiązania alternatywne”. – Miejmy to na uwadze, tak aby z kąpieliska mogła skorzystać jak największa liczba osób w ciągu dnia. W przypadku zapełnienia kąpieliska zapraszamy na dużą plaże przy Centrum Sportów Wodnych. Można tam pływać na własną odpowiedzialność – zaznaczają.

Wcześniej urzędnicy informowali, że w poniedziałki kąpielisko będzie nieczynne. Tego dnia mają odbywać się prace serwisowe.