Węzeł w Gaju. Ostatnie utrudnienia, potem odbiory i sprzątanie

fot. GDDKiA

W poniedziałek i wtorek kierowcy jadący zakopianką w rejonie budowanego węzła w Gaju będą mieć do dyspozycji tylko jeden pas w każdym kierunku.

Zmiany zostaną wprowadzone w poniedziałek rano, ok. godz. 8, i potrwają do wtorkowego popołudnia. – Będziemy montować oświetlenie i likwidować tymczasowy przejazd między jezdniami – zapowiada Kacper Michna z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– To ostatnie ograniczenie ruchu na zakopiance związane z budową tego węzła. Zasadnicze prace na budowie zakończą się w przyszłym tygodniu, po nich rozpoczną się procedury odbiorowe i sprzątanie terenu budowy – zapowiada przedstawiciel GDDKiA.

Otwarcie już niedługo

W Gaju nad zakopianką powstał wiadukt o długości ponad 120 m. Na wiadukcie oprócz jezdni będzie też ciąg pieszy, pozwalający przemieszczać się pomiędzy ulicami Zadziele i Widokową. Projekt przewidywał też pasy włączania na DK7, chodniki o długości 750 m oraz nową kanalizację deszczową. Koszt budowy to prawie 32 mln zł, została sfinansowana ze środków budżetu Państwa. – Planujemy udostępnić kierowcom wiadukt na przełomie czerwca i lipca – stwierdza Kacper Michna.

Generalny Pomiar Ruchu przeprowadzony w latach 2020/2021 wykazał, że codziennie średnio w tym miejscu przejeżdża prawie 60 tysięcy pojazdów. Nowy wiadukt poprawi bezpieczeństwo kierowców i pieszych.