Wirtualny finisaż wystawy „Cyberteka”

Wystawa fot. Krzysztof Piotr Kalinowski

Listopad to czas pożegnania z wystawą „Cyberteka – czas i przestrzeń”, prezentowaną w Pałacu Krzysztofory. Muzeum Krakowa zaprasza na wirtualny finisaż, który potrwa do 29 listopada.

To już ostatni dzwonek, by zobaczyć ekspozycję, która przez sześć lat zajmowała drugie piętro Pałacu Krzysztofory.

„Cyberteka – czas i przestrzeń” to opowieść o tym, jak pod względem przestrzennym i urbanistycznym zmieniał się Kraków od czasów przedlokacyjnych po lata 1909−1915, kiedy to realizowano projekt Wielkiego Krakowa.

– Listopad upływa nam pod znakiem pożegnania z wystawą. Prezentowana w Pałacu Krzysztofory ekspozycja stanowi wprowadzenie do przygotowywanej obecnie nowej, stałej wystawy – mówi Anna Kandzior-Zug z Muzeum Krakowa.

Nowa ekspozycja ma zostać otwarta po zakończeniu prac remontowych w Pałacu Krzysztofory. Według planów, mają się one zakończyć pod koniec lutego 2021 roku, otwarcie ekspozycji ma nastąpić w czerwcu.

Wirtualne zwiedzanie

Jeszcze tylko do 29 listopada na facebookowej stronie Pałacu Krzysztofory można wybrać się na wirtualne zwiedzanie. Muzeum udostępniło materiały video i ciekawostki na temat ekspozycji, w tym rozmowę o pracy nad rekonstrukcjami cyfrowymi dawnej zabudowy Krakowa.

Na wystawę składają się m.in. historyczne przedstawienia miasta i cenne obiekty ze zbiorów muzeum, w tym m.in. insygnia władz samorządowych Krakowa.

W przestrzeni ekspozycji były prezentowane m.in. rekwizyt w formie balonu odwołujący się do myśli oświeceniowej, model samolotu Albatros D.III nawiązujący do rozwoju techniki i przemysłu początkiem XX wieku czy trójwymiarowe modele miasta.

Muzeum Krakowa rozpoczęło prace nad rekonstrukcją i wizualizacją dawnej historycznej zabudowy miasta ponad 10 lat temu. Przedsięwzięcie było związane z projektem wykonania fizycznych makiet Krakowa z okazji 750. rocznicy lokacji miasta.

W grudniu muzeum zaprasza na kolejne wirtualne wycieczki. W dwie grudniowe soboty – 5 i 19 grudnia o godz. 11.00 muzeum zaprasza na zwiedzanie Stradomia i Plant.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus