Wodecki Twist Festival 2022 - wydarzenie jedyne w swoim rodzaju

fot. Zbigniew Wodecki podczas koncertu w Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie w 2014 roku. (Fot. Forum)
To już 5. raz, kiedy odbędzie się Wodecki Twist Festival. Właśnie tyle lat minęło, od kiedy zmarł Zbigniew Wodecki. Bez wątpienia był jedną z największych gwiazd ostatnich kilkudziesięciu lat polskiej muzyki rozrywkowej.

Jego utwory inspirowały oraz ukazywały maestrię i wszechstronność, jakiej mogło mu pozazdrościć wielu na polskiej scenie. Choć dużo osób kojarzy go głównie z bujną czupryną i utworem do bajki "Pszczółka Maja”, to Zbigniew Wodecki swoją muzyką wychowywał nie tylko dzieci, ale i pokolenia artystów - m.in. tych, którzy w tym roku wystąpią na Wodecki Twist Festival.

Zbigniew Wodecki – piosenki

Do jego największych hitów zaliczamy m.in. "Chałupy Welcome to”, „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, „Z Tobą chcę oglądać świat”, „Zacznij od Bacha”, „Izolda” czy „Opowiadaj mi tak”. Każdy z nich jest wyjątkową kompozycją ujawniająca talent artysty, który czuł się jak ryba w wodzie w różnych gatunkach muzycznych. Choć zaczynał karierę w latach 70., do samego końca nie bał się angażować w ciekawe projekty i nieoczywiste kolaboracje - jak słynna współpraca z zespołem Mitch & Mitch i utworem „Rzuć to wszystko, co złe”. Przez całe życie zachował wolność artystyczną i otwartą głowę - i właśnie te wartości celebrujemy na festiwalu Wodecki Twist Festival 2022, gdzie obok siebie wystąpią legendy polskiej muzyki z nowymi gwiazdami.

Sprawdźcie pięć najważniejszych utworów Zbigniewa Wodeckiego i dowiedzcie się, czemu to właśnie one wyróżniają się na tle reszty dorobku. Zbigniew Wodecki - 5 ponadczasowych hitów polskiego wirtuoza

Wodecki Twist Festival 2022 - kto zagra?

Wodecki Twist Festival 2022 to nie tylko hołd dla zmarłego przed kilkoma laty artysty. Gala prezentuje prawdziwy gatunkowy przekrój muzyki - od popu, przez jazz, aż do soulu. Wydarzenie przyciąga największych wokalistów i wokalistki z całej Polski. W tym roku usłyszymy na nim m.in. takie tuzy, jak Maciej Maleńczuk, Ewa Bem czy Alicja Majewska. Oprócz nich wystąpią współczesne gwiazdy największego formatu - takie, jak Ralph Kaminski, Krzysztof Zalewski, Natalia Szroeder czy Maciej Musiałowski.

Wodecki Twist Festival 2022 - kiedy?

Gala odbędzie się już 11 czerwca 2022 roku w ICE Congress Centre w Krakowie.

comments powered by Disqus