Zabłocie ma już swoje piwo, a od niedzieli kino plenerowe

W piątek w Nalej Se poprzemysłowe krakowskie osiedle świętowało premierę Agrestomierza, pierwszego piwa dedykowanego historii Zabłocia. Już w niedzielę w tym samym miejscu swoje działanie rozpoczyna kino “pod chmurką”.

Agrestomierz – taką nazwę ma pierwsze piwo, odwołujące się swoją nazwą i dizajnem do pofabrycznego osiedla po południowej stronie Wisły. Napój został wyprodukowany przez kooperację działającego od wiosny przy Romanowicza samoobsługowego pubu piwnego Nalej Se oraz podkrakowskiego Browaru Kazimierz.

Niegdyś ta część Krakowa, a w szczególności gmach, w którym działa Nalej Se, znana była z przemysłowej produkcji podzespołów elektronicznych. Na Zabłociu powstawały kondensatory, potencjometry i oscyloskopy dla całego Bloku Wschodniego. – Symbolicznie nawiązujemy do tej historii, adaptując ją do realiów tego z czego dziś słynie Zabłocie - atrakcyjnej przestrzeni kulturalno-rozrywkowej. Można powiedzieć, że wraz z Browarem Kazimierz tym piwem stworzyliśmy coś na kształt podzespołu, w tym wypadku koniecznego do relaksującej celebracji lata – mówi właściciel Nalej Se, Krzysztof Dąbrowa.

Zabłockie piwo może zaskoczyć klasycznego konsumenta. – Postawiliśmy na coś bardzo lekkiego, orzeźwiającego, kwaśnego, opartego na wyrazistym smaku owoców. Agrestomierz to sour o dość niskiej zawartości alkoholu i potężnej dawce odświeżenia – idealne na dni takie jak ostatnie tygodnie – tłumaczy Krzysztof Jachimczak z Browaru Kazimierz.

Piwo do filmu - kino plenerowe przy Romanowicza

Agrestomierza przez całe lato spróbować można w samoobsługowym multitapie zlokalizowanym tuż naprzeciwko ruin zabytkowej Willi Oskara Schindlera. Doskonałą ku temu okazją ma być uruchamiane już w niedzielę kino plenerowe w zewnętrznej przestrzeni lokalu Nalej Se, nazywanej przez bywalców strefą “Na Polu”.

– Na start naszego programu zapraszamy na projekcję kultowej komedii Olafa Lubaszenki, Poranek Kojota. To film, który wszyscy znają, wszyscy lubią, który stanowi idealne towarzystwo do bezpretensjonalnego spędzania wolnego czasu – zapowiada Dąbrowa. – Planujemy także cykl filmów z selekcji akademika LivinnX, w którego budynku działamy. W środę o 20:30 na dużym ekranie pokażemy ciekawy, bardzo wakacyjny komediodramat The Florida Project. Co dalej? O selekcji filmów zawsze decydują Klienci Nalej Se w ankiecie przeprowadzonej w mediach społecznościowych lokalu.

Na miejscu czeka wybór 12 samoobsługowych kranów z piwem, a także popcorn w bardzo oryginalnych smakach. Udział w kinie letnim jest bezpłatny, a sam lokal obsługuje wyłącznie osoby pełnoletnie.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus