Zakopianka. Przez dwa dni kierowcy będą mogli jechać tylko jednym pasem

fot. GDDKiA

Uwaga kierowcy. W nachodzącym tygodniu należy się spodziewać znacznych utrudnień w okolicach Gaju. Kontynuowane są tam prace drogowe związane z budową wiaduktu.

– W poniedziałek po południu zaczynamy wymianę wierzchniej warstwy asfaltu na zakopiance, w okolicy budowanego w Gaju wiaduktu. Będziemy ściągać asfalt i układać nową nawierzchnię. Prace potrwają do 24 maja i będą też prowadzone nocą – informuje Kacper Michna z krakowskiego oddziału Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Największe utrudnienia wystąpią w środę i czwartek. – Wtedy kierowcy będą mogli jechać w każdym kierunku tylko jednym pasem. W pozostałe dni planujemy udostępnić dwa pasy ruchu w kierunku Krakowa albo Myślenic, zależnie od poszczególnych etapów prac – mówi Michna.

Węzeł w Gaju

W Gaju powstaje wiadukt o długości ponad 120 m. Oprócz jezdni znajdzie się na nim ciąg pieszy, dzięki któremu mieszkańcy będą mogli przemieszczać sie pomiędzy ulicami Zadziele i Widokową. Dodatkowo powstaną pasy włączania na DK7, chodniki o długości 750 m oraz nowa kanalizacja deszczowa. Koszt budowy to prawie 32 mln zł, została sfinansowana ze środków budżetu państwa.