Hotel St. Bruno – Giżycko
Ten polecany przez klub travelowy Travelist.pl hotel powstał po renowacji i rozbudowie zniszczonego zamku krzyżackiego w Giżycku. Przez lata był rezydencją myśliwską książąt, siedzibą dowództwa Twierdzy Boyen, mieściło się w nim także muzeum założone przez późniejszego prezydenta Niemiec, Paula von Hindenburga. Obecnie oferowane są tam pokoje o różnorodnej stylistyce i wykończeniu, jednak niezależnie od tych elementów każdy ma bardzo szczegółowe wykończenia i oryginalne detale. Na miejscu znajduje się również basen, bawialnia „Salvador Dali”, a także kręgielnia, gdzie można spędzić czas podczas niepogody. Gdy aura sprzyja, warto skorzystać z wielu okolicznych atrakcji, jak choćby obrotowy most w Giżycku, Wilczy Szaniec czy Mazurski Park Krajobrazowy.
Hotel Amax – Mikołajki
Kameralny Amax położony jest na skraju Puszczy Piskiej, nad brzegiem jeziora Mikołajskiego. Jeziora i lasy wokół niego to prawdziwe bogactwo i raj dla amatorów wędkarstwa, sportów wodnych oraz grzybobrania. Sam hotel może pochwalić się basenem wewnętrznym z jacuzzi, dwiema saunami – suchą i parową, a także nowoczesnym Instytutem SPA. Jest on przyjazny zwierzętom, dzięki czemu można zabrać swojego psa czy kota – nie wnosi się za to żadnych dodatkowych opłat!
Hotel Forza – Poznań
Poznański hotel Forza łączy w sobie przeszłość z teraźniejszością. Zbudowany został w ponad stuletnim schronie, wchodzącym w skład XIX-wiecznej twierdzy. 24 komfortowe pokoje urządzone są w designerskim stylu, a restauracja Fortezza może poszczycić się olbrzymim wyborem spaghetti oraz różnego rodzaju pizz. Piecze się je w oryginalnym piecu, zbudowanym z lawy wulkanicznej, który jest oczywiście opalany drewnem. Forza znajduje się zaledwie kwadrans spacerem od starówki, dzięki czemu można tu odpocząć po zwiedzaniu miasta lub wieczorno-nocnych imprezach.
Cristal Resort – Szklarska Poręba
Miłośnicy luksusowego wypoczynku z pewnością będą zachwyceni pobytem w Cristal Resort. W hotelu tym znajdują się same apartamenty, które łączą funkcjonalność z nowoczesnym designem wzbogaconym o elementy klasyki oraz motywy góralskie. Na miejscu znajduje się kompleksowe centrum rekreacji, łaźnia parowa oraz jacuzzi zewnętrzne. W pobliżu jest Leśna Huta – miejsce, gdzie na własne oczy można zobaczyć rzemieślniczą perfekcję podczas formowania niezwykłych przedmiotów ze szkła. Oprócz tego w okolicach hotelu znajdują się liczne trasy rowerowe, trasy spacerowe wiodące przez Karkonosze i Góry Izerskie.
Folwark Łękuk – Mazury
Położony na skraju puszczy Boreckiej Folwark Łękuk zbudowany został ze starych materiałów – cegieł z pobliskiej cegielni, kamienia i liczących sobie ponad wiek belek drewnianych. Przyjeżdżają tu zarówno osoby chcące wypocząć w ciszy i spokoju, jak również i takie, które wolą aktywnie spędzać czas. Dla tych drugich udostępniono trasy biegowe, rowerowe, jest także możliwość spływu kajakami oraz pole do minigolfa. Osoby lubiące odpoczynek na łonie natury zdecydują się z pewnością na spacery wśród licznych pól i pobliskich lasów. Pomyślano także o rodzinach – dla dzieci przygotowano plac zabaw, salę, bawialnię, a także pokaźny zbiór bajek.
Hotel Villa Sedan – Sopot
Villa Sedan to obiekt, który polecany był już na przełomie XIX i XX wieku. Od tego czasu oczywiście wiele się zmieniło, jednak jedno pozostaje wciąż takie samo – oryginalny klimat. Aktualnie hotel ma butikowy styl, a secesyjne urządzenie wnętrz łączy się z nowoczesnością. Hotelowa restauracja oferuje zarówno tradycyjne smaki, jak również korzysta z bogactw owoców morza. Na miejscu nie ma żadnych atrakcji typu SPA czy wellness, jednak lokacja hotelu sprawia, że obiekty rozrywkowe, kulturalne oraz rekreacyjne znajdują się zaledwie o kilka minut spacerem.
Sienkiewiczówka – Zakopane
Na zwiedzanie Tatr nie wystarczy z pewnością jeden dzień, dobrze więc zatrzymać się w miejscu, które oddaje góralskiego ducha. Słynna Sienkiewiczówka leży w zacisznej części Zakopanego, w bliskiej odległości zarówno Krupówek, jak i parku narodowego. Powstała pod koniec XIX wieku, a nazwę zawdzięcza faktowi, że w latach 1891-1896 mieszkał tu Henryk Sienkiewicz. Spędzenie nocy w miejscu, gdzie powstawały fragmenty „Quo Vadis” czy „Pana Wołodyjowskiego” jest już przeżyciem samym w sobie. Komfortowo wyposażone apartamenty pozwolą się zrelaksować po dniu spacerów i zwiedzania, a sił doda jeden z kilku posiłków oferowanych w hotelowej restauracji. Na miejscu dostępna jest minisiłownia, sauna oraz bilard, a także wypożyczalnia rowerów i narciarnia.
Manor Hotel – Olsztyn
Olsztyn to miasto nad jeziorami. Na jego obrzeżach znajduje się wspaniały hotel Manor, który ulokowany został nad jednym z nich – jest to Żbik. Latem można tu żeglować, wylegiwać się na plaży z własnym pomostem lub uprawiać aktywnie sport. Jesienią miejsce to również ma swój niezaprzeczalny urok. Polska złota jesień objawia się tu w pełnej krasie, a dla gości hotelu przygotowano takie atrakcje, jak basen rekreacyjny i basen dziecięcy, SPA oraz strefa relaksu (bilard, kręgielnia, sala zabaw dla dzieci). Pokoje urządzone są komfortowo, co pomaga w wypoczynku po odprężających spacerach po okolicy.
Talaria Ladies Spa – Trojanów
Ten obiekt przeznaczony jest dla pań, które chcą odpocząć fizycznie i psychicznie od świata. Jest to XIX-wieczna posiadłość, która skrywa w sobie ultranowoczesne SPA, banię, herbaciarnię i łaźnię. Oferuje pobyt w stylu wellness – pakiet ten zawiera codzienne śniadania, lunche i kolacje w stylu wellness, bufet owoców i napojów, serwis dobrego snu, a także nielimitowany dostęp do basenu, jacuzzi, strefy saun, domku ziołowego i strefy relaksu. Dodatkowo codzienne seanse witalne, zajęcia z trenerem i inne atrakcje. Każdy z 34 pokojów urządzony jest w indywidualnym stylu. Rozciągający się wokół posiadłości park skłania do przechadzek, a szczególnie przyjemnie jest podczas jesieni, kiedy liście drzew przybierają setki barwnych odcieni.
Zamek Lubliniec – Lubliniec
Zamek Lubliniec posiada wręcz bajkowy klimat, ale nic dziwnego, gdy weźmie się pod uwagę fakt, że został on ulokowany w dawnej siedzibie książąt. Odrestaurowane wnętrza urządzone są w stylu nowoczesnym, ale z akcentami dawnych czasów. Jako że zamek zbudowany został w XIII wieku, już samo spędzenie w nim jednej nocy pozwoli odczuć setki lat historii. Można się tu zrelaksować w strefie wellness, SPA, a także w restauracji oferującej szereg dań kuchni staropolskiej oraz śródziemnomorskiej. Otaczające zamek tereny zielone oferują liczne możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego.