Stworzenie projektu ekspozycji łazienki, dowolną techniką graficzną – takie zadanie postawili przed uczestnikami organizatorzy konkursu Hoff Design Awadrds. Najlepiej ocenionymi pracami zostały wybrane projekty „delikatna geometria” Irminy Borawskiej, „Loft” Łukasza Siemienieca, „Ponadczasowa klasyka” Pauliny Zwolak i Jakuba Niecia oraz „Subtelna biel” Artura Brzuchacza. Teraz laureaci będą mieli okazję zaprezentować się szerszej publiczności.
Przed uczestnikami stanęło zadanie stworzenia projektu ekspozycji łazienki w Salonie Hoff, w czterech wybranych boksach i czterech kategoriach tematycznych, uwzględniając przy tym wybrane przez organizatora materiały. Twórcy mieli pełne pole do popisu, ponieważ technika graficzna projektu była dowolna.
Co ważne, konkurs nie był otwarty jedynie dla projektantów wnętrz. Udział w nim mogli wziąć również architekci, designerzy, dekoratorzy, a nawet studenci pokrewnych kierunków, co otwierało szansę na zaistnienie w branży i wzbogacenie swojego portfolio. O innowacyjności konkursu świadczy również to, że projekty nie mogły być prezentowanie nigdy wcześniej.
Ryzyko popłaca
Jak wspomina Paulina Zwolak, jedna z laureatek, jej udział w konkursie był bardzo spontaniczny. Kilka dni przed urlopem wraz z Jakubem Nieciem dostali telefon informujący o wydarzeniu. Bez zastanowienia przystąpili do konkursu, a sam projekt powstał w ekspresowym tempie, co jak się później okazało było trafną decyzją. Twórcy chcieli stworzyć funkcjonalną i prostą w formie małą łazienkę.
– Zależało nam na płynnym i "czystym" przechodzeniu barw, materiałów i struktur. Duże plamy barwne wzmacniają kontrast pomiędzy zastosowanymi płytkami. Chcieliśmy również pokazać różne formaty płytek oraz możliwości ich zastosowania. Ponadto, dla powiększenia małej powierzchni, wykorzystane zostały duże powierzchnie lustra, które załamują i odbijają otoczenie. Całość została uzupełniona oświetleniem w postaci oczek stropowych, pasków liniowego oświetlenia we wnękach za zabudową toalety oraz umywalki, a także wiszącymi lampami w przestrzeni blatu – opisuje projekt Paulina Zwolak.
Nagroda, a przede wszystkim prestiż
Każdy ze zwycięzców otrzymał tablet firmy Samsung o wartości 1000 złotych, jednak nie sama nagroda rzeczowa była tutaj najważniejsza. Projekty, które zdobyły uznanie dyrektora Salonu HOFF – Bartłomieja Steinhofa i jego zespołu, będą brane pod uwagę przy budowie kolejnych eskpozycji (obecnie doprecyzowywane są szczegóły techniczne z wybranymi projetantami). Dodatkowo projekty doczekają się publikacji na fanpage’u Salonu Hoff – „Zainspiruj się”. Laureaci nie ukrywają, że wyróżnienie może być początkiem zaistnienia w projektanckim świecie.
– Miejmy nadzieję, że konkurs wpłynie na nasze kariery pozytywnie. Jesteśmy młodym biurem projektowym, z dużymi ambicjami i zapałem do pracy. Dzięki wygranej będziemy mieli możliwość zaprezentowania się klientom salonu Hoff i nie tylko – dodają zwycięzcy z zespołu Projektyw.
Cała akcja zakończyła się ogromnym sukcesem, dlatego organizatorzy chcą puść o krok dalej, czyniąc Hoff Design Awards cyklicznym konkursem, który na stale wpisze się w życie Salonu Hoff.