Znaleźć wybrane książki historyczne pośród ogromu tytułów nie jest łatwo, to problem dla niejednego pasjonata. Dla zagubionych mamy jednak rozwiązanie. Od 25 listopada na terenie Krakowa funkcjonuje nowa księgarnia „Średniowieczna”. Jak sama nazwa wskazuje, specjalizuje się ona w dziedzinie historii, ze szczególnym uwzględnieniem epoki średniowiecza. Co więcej, posiada obecnie prawie 2000 tytułów, co daje dużą możliwość wyboru.
Powstanie księgarni
Wszystko zaczęło się od utworzonego cztery lata temu wydawnictwa Templum, którego jednym z głównych celów było otwarcie dyskusji na temat średniowiecza oraz upowszechnienie dzieł młodych polskich mediewistów.
Kontynuując swoją ideę, twórcy postanowili założyć księgarnię, w której gromadzone będą tytuły dotyczące epoki, licząc, że wielu ludzi podziela ich fascynację tym okresem historii. Średniowieczna już po kilku miesiącach działalności miała swoją stronę internetową, a jej zasób szybko się powiększał. Nie jest więc nowością na rynku – może pochwalić się już ponad 2-letnim doświadczeniem w branży.
Coś dla każdego
Jak powszechnie wiadomo, epoka średniowiecza obejmuje ogromny zakres czasu, dlatego można odnieść wrażenie, że na jej temat ukazało się równie wiele pozycji. Księgarnia „Średniowieczna” dzięki dużemu wyborowi tytułów daje gwarancję, że każdy znajdzie tu to, czego szuka. Klienci mogą wybierać pośród utworów o tematyce politycznej, gospodarczej, militarnej, kościelnej, kulturalnej, wojennej czy kulinarnej.
Znajdziemy tu głośną biografię Mieszka I autorstwa prof. Urbańczyka „Mieszko I Tajemniczy”, która wywołała liczne dyskusje i kontrowersje. Dodatkowo księgarnia dysponuje egzemplarzem pierwszej monografii poświęconej zbroi husarskiej typu podhorskiego „Zbroje z pałacu w Podhorcach”, opisującą zespół zbroi jaki do II wojny światowej znajdował się w Podhorcach. Obecnie należy do Lwowskiego Muzeum Historycznego, jednak w większości jest mało znany. Kolejną ciekawą pozycją są „Studia nad początkami państwa polskiego” autorstwa prof. Gerarda Labudy. To monumentalne dzieło, wydane w wersji 2-tomowej pod koniec lat 80-tych, doczekało się nowego wydania wzbogaconego o trzeci tom uwzględniający działalność prof. Labudy w latach 1989-2010.
Na oficjalnej stronie księgarni możemy szybko odszukać interesujące nas tytuły, wpisując je w wyszukiwarkę. Dodatkowo na bieżąco aktualizowane są dane na temat nowości na rynku wydawniczym oraz bestsellerów. Jeśli ktoś nie pamięta tytułu, strona jest przejrzyście podzielona na zakresy tematyczne, dzięki którym łatwo można odnaleźć poszukiwaną pozycję.
Klienci mile widziani
Obecnie „Średniowieczna” ma również swoją siedzibę znajdującą się na ulicy Długiej 48/26. Co ciekawe, w Średniowiecznej każdy może usiąść przy kawie i spokojnie przejrzeć interesujące go tytuły – tu nie ma miejsca na pośpiech.
Na każdego klienta do końca roku czekają promocje. Aktualnie ok. 30 tytułów jest w obniżonej, okazyjnej cenie. Dodatkowo za zakupy w księgarni stacjonarnej do końca roku na klientów czeka jeszcze jedna niespodzianka - każdy zakup jest premiowany możliwością wybrania 1 tytułu z listy 10 za symboliczny 1 grosz!
– Nasi klienci to pasjonaci średniowiecza, naukowcy, studenci, odtwórcy historyczni i wszyscy ludzie ciekawi naszej historii – mówi właściciel. Jedno na pewno nie ulega wątpliwości – ze względu na interesujący, starannie wyselekcjonowany wybór tytułów, „Średniowieczna” jest warta odwiedzenia dla każdego.
Godziny otwarcia
poniedziałek – piątek: 10:00 - 18:00
sobota: 10:00 - 14:00
*
Księgarnia Średniowieczna: http://sredniowieczna.com/
Wydawnictwo Templum: www.wydawnictwo-templum.pl