ZDMK: Prace prowadzimy we wszystkich częściach Krakowa [Rozmowa]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Trwają nocne prace na Alejach Trzech Wieszczów. – W przyszłym tygodniu ekipy pojawią się na kolejnej ważnej arterii ul. Zakopiańskiej – mówi Piotr Trzepak z ZDMK.

Rozpoczyna się kolejny etap modernizacji Alei Trzech Wieszczów. Jak będzie przebiegać ten proces?

Od poniedziałku (1 sierpnia) do poniedziałku (8 sierpnia) skupimy się na wymianie nawierzchni na dwóch fragmentach al. Słowackiego: od Prądnickiej do Mazowieckiej oraz od Mazowieckiej do Łobzowskiej. Prace będą prowadzone podobnie, jak w przypadku al. Mickiewicza – w godzinach nocnych. Jednak na skrzyżowaniu z ul. Prądnicką wykonawca będzie mógł pracować jedynie przez sześć godzin i powinien zakończyć prace do godz. 6. W dalszej kolejności czeka nas też wymiana nawierzchni na odcinkach al. Krasińskiego - od al. Focha do ul. Dunin-Wąsowicza.

Drogowcy pojawili się również w innych częściach miasta. Gdzie kierowcy będą mogli korzystać z nowych nawierzchni?

Prace prowadzimy we wszystkich częściach Krakowa, nie zapomnieliśmy o żadnej dzielnicy. Od poniedziałku wykonawca znajduje się na ulicy Pomorskiej, gdzie zmodernizowana zostanie zabytkowa nawierzchnia z kostki brukowej oraz chodnik po jednej stronie. Drogowców możemy spotkać również na pobliskiej ul. Józefitów, gdzie na odcinku od Lea do Królewskiej w pierwszej kolejności wykonywane są prace brukarskie, później pojawi się nowa nawierzchnia. Podobne prace rozpoczęły się na ul. Łąkowej, Dębowej, Ciepłowniczej, Olszanickiej czy Kuryłowicza.

Na południu Krakowa naprawy doczeka się ul. Półłanki?

Pierwsze prace już trwają. Zmodernizowany zostanie fragment jezdni od ul. Nad Drwiną do Agatowej. Teraz ekipy zajmują się chodnikiem w rejonie ul. Nad Drwiną, a później będą frezować i układać nową nawierzchnię. Prace, które będą kosztować blisko 3,4 mln złotych, mają potrwać do końca sierpnia.

Równolegle do naszych robót, swoje zadania na przejeździe kolejowym będą wykonywać przedstawiciele spółki PKP PLK. Samochody pojadą objazdem, a autobusy komunikacji zbiorowej będą mieć zmienione trasy. Dla pieszych i rowerzystów wykonawcy przygotują bezpieczne korytarze, którymi będzie można przedostać się na drugą stronę linii kolejowej. Prace budowlane mają zakończyć się w drugiej połowie sierpnia.

W planie jest również modernizacja ulicy Zakopiańskiej?

W najbliższy czwartek przeniesiemy się na ulicę Zakopiańską, gdzie w pierwszej kolejności rozpocznie się frezowanie zużytej nawierzchni na odcinku od ul. Orzechowej do Zawiłej. Prace chcemy przeprowadzić nocami, w godzinach od 21:30 do 6, aby zminimalizować ewentualne utrudnienia. W czasie wykonywania robót na skrzyżowaniu ul. Zakopiańskiej z Zawiłą oraz Jugowicką ruchem będzie kierować drogówka. Wszystkie prace na tym odcinku powinny zakończyć się do środy (3 sierpnia).  

Największe zmiany w ruchu czekają nas jednak przy okazji prac na ulicy Kamieńskiego oraz rondzie Matecznego?

Po zakończeniu modernizacji zdecydowanie poprawi się komfort podróżowania tymi odcinkami. Na początku sierpnia zamierzamy rozpocząć prace na ul. Kamieńskiego (8 sierpnia) – w pierwszej kolejności łącznice, od al. Powstańców Śląskich w kierunku ul. Kamieńskiego oraz od ul. Kamieńskiego w kierunku ul. Tischnera. Jak tylko zatwierdzony zostanie osobny projekt organizacji ruchu, wejdziemy na tarczę ronda Matecznego. Naszym celem będzie skoordynowanie tego co będzie się działo na ul. Kamieńskiego (aż do skrzyżowania z ul. Puszkarską) i rondzie. Szczegóły już wkrótce podamy na naszej stronie www.
Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Swoszowice