Zmieni się nie tylko cena biletów, ale również wygląd

Nowy wygląd biletów fot. ZTP

Za dwa tygodnie podrożeją bilety jednorazowe na komunikację miejską. Magistraccy urzędnicy chcą wykorzystać ten moment do zmiany wyglądu biletów.

Od środy 1 maja zacznie obowiązywać nowy cennik biletów na komunikację miejską w Krakowie. Poszybują ceny za bilety jednorazowe. Obecny bilet jednoprzejazdowy za 3,80 zł będzie kosztował 4,60 zł. Podwyżka czeka osoby, które kupują bilety 20-minutowe. Zamiast 2,80 zł zapłacą 3,40 zł.

Nowelizacja taryfikatora ucieszy osoby, które nabywają bilet miesięczny i mają aktywną Kartę Krakowską. Teraz za miesięczny karnet muszą płacić 72 zł, a od 1 maja zapłacą o trzy złote mniej.

Nowe bilety w automatach i punktach

Sebastian Kowal z Zarządu Transportu Publicznego tłumaczy, że dopiero od 1 maja będzie można kupować bilety z nowymi stawkami w stacjonarnych punktach sprzedaży oraz automatach. Zapewnia, że operatorzy biletomatów zostali o zmianie cennika poinformowani i na czas wgrają aktualizację.

Co z osobami, które nabyły już wcześniej zapas biletów jednorazowych? Kowal informuje, że pasażerowie powinni zgłaszać się do punktów sprzedaży biletów krakowskiego MPK po 1 maja.

– Wszystkie niewykorzystane bilety o nieaktualnej cenie, które zostaną wycofane z obiegu, mogą być wymieniona na inne. Oczywiście z obowiązkową dopłatą – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Sebastian Kowal.

Zmieni się wygląd

Urzędnicy zmianę cennika chcą wykorzystać do modyfikacji graficznej biletów. – Pojawi się nowoczesna szata graficzna. To dobry moment, aby odświeżyć wygląd biletów – podkreśla Kowal.