Znamy szczegóły tegorocznego budżetu obywatelskiego

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

8,5 miliona złotych będzie do wydania w ramach budżetu obywatelskiego 2016 na projekty ogólnomiejskie.

To już trzecia edycja budżetu obywatelskiego. Ruszyły już spotkania z mieszkańcami dotyczące budżetu na poziomie dzielnicowym oraz spotkania o charakterze ogólnomiejskim. Na drugą połowę lutego zaplanowane są spotkania szkoleniowe dla rad dzielnic w związku z przygotowywaną dedykowaną  platformą internetową, która w tegorocznej edycji służy również do składania wniosków i wsparcia procesu ich weryfikacji.

–  Przez cały marzec mieszkańcy będą mogli składać propozycje zadań. Od 1 do 20 marca funkcjonować będą tzw. Punkty Obywatelskie umieszczone w galeriach handlowych na terenie miasta - mieszkańcy będą mogli uzyskać w nich wsparcie w procesie składania wniosków oraz skonsultować swoje pomysły z pracownikami poszczególnych komórek organizacyjnych Urzędu Miasta Krakowa lub miejskich jednostek organizacyjnych. Do końca maja potrwa ocena formalno-prawna zgłoszonych projektów – informuje magistrat.

W czerwcu zostanie ogłoszony wykaz punktów do głosowania, a także zostaną ogłoszone listy projektów. Głosowanie potrwa od 18 do 30 czerwca. Wyniki będą znane w pierwszej połowie lipca.