Znamy wyniki matur. Małopolska najlepsza w Polsce!

V LO w Krakowie fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Już w tej chwili możemy powiedzieć, że egzamin maturalny zdało 74 procent wszystkich absolwentów – poinformował podczas konferencji prasowej Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Do tegorocznego egzaminu maturalnego przystąpiło ponad 259 tysięcy osób, z czego 160 tysięcy uczyło się w liceach ogólnokształcących, a pozostałe 98 tysięcy w technikach.

Świadectwo maturalne będzie mogło odebrać 74 procent zdających. – Kolejne 17 procent ma szanse przystąpienia do egzaminu w terminie poprawkowym, a 8,8 procent dowiedziało się, że nie zdali matury – podkreślił Marcin Smolik.

Małopolscy uczniowie najlepsi w kraju

Najlepiej z maturami poradzili sobie uczniowie z Małopolski. W naszym województwie aż 78 procent zdających może odebrać świadectwa egzaminu dojrzałości, a 15 procent ma prawo przystąpienia do sesji poprawkowej (nie zdali jednego obowiązkowego przedmiotu). Nieco gorzej wypadły osoby z województwa mazowieckiego (77 procent zdanych matur) oraz podlaskiego (76 procent).

Małopolska może się pochwalić również absolwentami techników, którzy otrzymają świadectwo dojrzałości. W naszym województwie aż 69 absolwentów tego typu szkół zdało egzaminy, co jest najlepszym wynikiem w kraju. Za Małopolską uplasowało się województwo opolskie (67 procent) oraz podlaskie i świętokrzyskie (po 63 procent).

comments powered by Disqus