Zuchwali złodzieje ukradli alkohole za ponad 30 tys. zł

Zdjęcie przykładowe fot. pixabay.com

Trzech mężczyzn w wieku od 22 do 30 lat odpowie za kradzież kilkunastu butelek drogiego alkoholu. Właściciel sklepu wycenił straty na blisko 35 tys. złotych.

Do kradzieży doszło 20 stycznia. Do jednego ze sklepów na Krowodrzy weszło trzech mężczyzn. Na oczach ekspedientki rozbili witrynę z alkoholami i zabrali kilkanaście butelek.

–  Łączne straty w wyniku zniszczenia witryny i kradzieży jakie poniósł właściciel sklepu wyniosły blisko 35 tysięcy złotych – mówi Paweł Grzywacz z komendy miejskiej policji.

Złodzieje nie cieszyli się długo z łupu. Dwa dni później dwóch z nich zostało zatrzymanych. Jak się okazało, byli to bracia.

–  Pierwszy z nich, 33-latek, został zatrzymany na jednej z głównych ulic w centrum miasta podczas jazdy samochodem, a jego 24-letni brat w miejscu zamieszkania w rejonie Olszy – stwierdza policjant.

W mieszkaniu zatrzymanych znaleziono kilka skradzionych ze sklepu butelek. Obaj przyznali się do włamania. Dodatkowo młodszy z nich usłyszał zarzut posługiwania się sfałszowanymi pieniędzmi. Okazało się, że jakiś czas temu zapłacił podrobionym pięciusetzłotowym banknotem. Najbliższy trzy miesiące bracia spędza w areszcie.

Trzeci, najmłodszy sprawca, również został zatrzymany, 5 lutego. Był też poszukiwany za kradzież dwóch zegarków z lombardu.

– Podczas przeszukania policjanci ujawnili także przy 22-latku kilka gramów marihuany, za posiadanie której również odpowie on przed sądem. 8 lutego prokurator wobec mężczyzny zastosował dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju – informuje Paweł Grzywacz.

Podejrzanym za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza