Zwężenia na zakopiance w Głogoczowie

fot. materiały prasowe

Od wtorkowego poranka do czwartkowego popołudnia w rejonie Głogoczowa kierowcy muszą być gotowi na zwężenia na jezdni.

W związku z budową kładki w tym rejonie drogowcy zwężą do jednego pasa każdą z jezdni zakopianki. Takie utrudnienie pojawią się we wtorek rano i będą występować do czwartku do ok. 15:30. Również w przyszłym tygodniu wystąpią zwężenia z uwagi na podwieszenia deskowania konstrukcji kładki.

O inwestycji

– Kładka nad zakopianką zastąpi dotychczasowe przejście dla pieszych koło przystanku Głogoczów Podlesie. Powstaje na trzech podporach – dwie są po obu stronach zakopianki, a trzecia w środku, między jezdniami. Konstrukcja będzie miała 3,4 m szerokości i 33,5 m długości i będzie biec 6 m nad DK7. Wejście na kładkę będzie dostępne za pomocą schodów i wind – informuje Kacper Michna z krakowskiego oddziału Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak przypomną, głogoczowskim odcinkiem zakopianki każdego dnia przejeżdża ponad 52 tysiące pojazdów. Od 2017 roku było w tym miejscu pięć wypadków z udziałem pieszych. Nowa kładka zdecydowanie poprawi ich bezpieczeństwo. Koszt inwestycji to 5,4 mln zł. Prace zakończą jesienią tego roku.