"Mózg" ZIKiT-u gotowy na ŚDM [VIDEO]

Światowe Dni Młodzieży to ogromne wyzwanie przede wszystkim dla miejskich jednostek. Obok policji i innych służb mundurowych, to właśnie one będą odpowiadać za organizację życia miasta.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu odpowiedzialny za transport, ruch drogowy i komunikację miejską w Krakowie jest głównym organem, na barkach którego spoczywać będzie odpowiedzialność za odpowiednie przeprowadzenie naszego miasta przez ŚDM.

W  budynku jednostki przy ul. Centralnej znajduje się dyspozytornia, która będzie „mózgiem” ZIKiT-u i kluczowym miejscem przez najbliższe kilkanaście dni. – Tutaj w czasie Światowych Dni Młodzieży będzie całą dobę pracować 12 osób. Sześć osób będzie oddelegowanych wprost do pomocy mieszkańcom, będą odbierać telefony i udzielać wszystkich potrzebnych informacji – mówi Michał Pyclik, rzecznik prasowy ZIKiT.  Wszyscy mieszkańcy proszeni są, aby dzwonić właśnie tam. ZIKiT przygotowany jest również na obcokrajowców, umożliwiając prowadzenie rozmów w języku angielskim.

W dyspozytorni całą dobę pracować będą również główni dyspozytorzy ruchu, odpowiedzialni za koordynowanie i nadzorowanie wszystkiego co dzieje się na krakowskich ulicach i torowiskach. – Możemy z komputerów sterować sygnalizacją świetlną, aby upłynniać ruch. Będziemy także na bieżąco kontrolować komunikację zbiorową i sprawdzać, czy duże grupy pieszych nie blokują przejazdów tramwajów – mówi Pyclik.

Na kilka dni przed Światowymi Dniami Młodzieży, ZIKiT dziennie odbiera około dwa tysiące telefonów od mieszkańców Krakowa.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale