Nowe światła na ul. Dietla

fot. ZIKiT

Przejście dla pieszych na skrzyżowaniu Dietla z Augustiańską nie należy do najbezpieczniejszych. Dlatego ZIKiT postanowił zainstalować tam pulsujące żółte światła, które ostrzegą kierowców o tym, że ktoś czeka na przejście.  – Wcześniej kierowcy skręcający z ul. Dietla często w ostatniej chwili zauważali osoby wchodzące na zebrę. Mamy nadzieję, że teraz spokojnie zorientują się wcześniej – mówi Michał Pyclik z ZIKiT-u.

– Urządzenie połączone jest z czujnikiem ruchu (zamontowanym pod tarczą) i uruchamia się w momencie, gdy ktoś zbliża się do przejścia dla pieszych. Dzięki temu kierowca dostaje wyraźny, dodatkowy sygnał do zachowania ostrożności – opowiada Pyclik.

Jak informuje przedstawiciel ZIKiT-u, podobne światła są zamontowane np. na ul. Krowoderskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Szlak, na ul. Bieńczyckiej, ul. Balickiej przy pętli tramwajowej. –  W tej ostatniej lokalizacji urządzenie pulsacyjne zasilane jest energią słoneczną. W przypadku skrzyżowania ulic Dietla/Augustiańska nie było to możliwe, ze względu na zacienienie powodowane przez kamienice i drzewa na Plantach Dietlowskich – tłumaczy Michał Pyclik.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale