19-latek odpowie za niszczenie elewacji. Co znaleziono w jego mieszkaniu?

fot. Małopolska Policja
W jednym z lokali na terenie Nowej Huty policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który uszkodził co najmniej kilkanaście miejsc na terenie Krakowa.

W połowie lipca nieznany sprawca pomalował farbą w sprayu elewację kamienicy w centrum miasta, co według szacunków wspólnoty mieszkaniowej doprowadziło do strat na kwotę ponad dwóch tysięcy złotych. Policjanci ustalili, że za wybrykiem stoi 19-letni mieszkaniec Krakowa, więc udali się do Nowej Huty i tam zatrzymali w jednym z mieszkań podejrzanego graficiarza.

– W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli pojemniki z farbą w sprayu, notatniki ze szkicami graffiti, nośniki pamięci oraz telefony komórkowe, gdzie mężczyzna mógł gromadzić zdjęcia swojej twórczości. Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności – poinformował Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Wygląda na to, że to nie koniec kłopotów nastolatka. Funkcjonariusze  ustalili, że jest co najmniej kilkanaście miejsc, gdzie 19-latek dokonał uszkodzeń. Wartość strat może być znacznie wyższa i wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto Nowa Huta
comments powered by Disqus