Pseudografficiarz zatrzymany. Zniszczył elewację kamienicy w centrum miasta

fot. Komenda Miejska Policji w Krakowie

Krakowscy policjanci zatrzymali 28-latka, który odpowie za uszkodzenie elewacji budynku i posiadanie środków odurzających. Grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie otrzymali zgłoszenie o nielegalnie naniesionym graffiti na elewacji jednej z kamienic w centrum miasta. Straty powstałe wskutek uszkodzenia oszacowano na prawie  2 tys. zł.

– Kryminalni zajmujący się sprawą, po przeanalizowaniu zebranego materiału dowodowego szybko ustalili, że sprawcą tego czynu może być 28-latek z Krakowa – informuje sierż. Paweł Grzywacz z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

10 sierpnia policjanci zapukali do drzwi jego mieszkania. Mężczyzna był zaskoczony wizytą stróżów prawa. Policjanci podczas przeszukania lokum znaleźli puszki z farbą w spreju, szkicowniki z projektami graffiti, komputer, tablet, telefon komórkowy, nośniki pamięci i marihuanę.

28-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu policji, gdzie usłyszał zarzuty uszkodzenia elewacji i posiadania środków odurzających. Za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat więzienia. Jak dodaje przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji, sprawa ma charakter rozwojowy.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus