7-milionowy pasażer przyleciał do Kraków Airport

Zdjęcie ilustracyjne fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od początku roku krakowskie lotnisko obsłużyło już 7 milionów osób. W poniedziałek rano symbolicznie powitany został 7-milionowy pasażer, który przyleciał do Krakowa liniami lotniczymi Finnair z Helsinek.

– Siedem milionów pasażerów to liczba znacznie większa niż zakładano w prognozie ruchu pasażerskiego na 2022. Konsekwentnie odbudowujemy atrakcyjną siatkę połączeń, a pasażerowie wciąż chętnie wybierają transport lotniczy jak drogę swojej podróży – mówi Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Lotnisko zachęca do korzystania z oferty zimowej siatki połączeń, ale też do planowania podróży w sezonie letnim. – Już dzisiaj można planować także wakacyjne podróże. Nasz bazowy przewoźnik Ryanair potwierdził właśnie od 2 lipca nowe połączenie do Bułgarii, tym razem Warny. Dzięki niemu będziemy mogli podróżować prosto z Krakowa nad Morze Czarne – zapowiada Radosław Włoszek.

W listopadzie krakowskie lotnisko obsłużyło 596 tys. osób. To o 13 procent mniej względem listopada 2019 roku, ale już o 30 procent więcej w stosunku do tego samego miesiąca 2021 roku.

Pułap 7 milionów pasażerów udało się do tej pory przekroczyć tylko raz – w rekordowym 2019 roku, kiedy w ciągu całego roku przez Kraków Airport przewinęło się łącznie 8,4 miliona podróżujących.