9-milionowy pasażer na krakowskim lotnisku. To historyczny wynik [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

– 15 grudnia 2023 roku na długo zapisze się w historii naszego lotniska – powiedział w piątek Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport, witając 9-milionowego pasażera.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia krakowskie lotnisko, jako pierwszy port regionalny w Polsce, obsłużyło 9-milionowego pasażera. To najlepszy wynik w historii portu lotniczego w Balicach.

– Cały czas pracujemy nad siatką połączeń na przyszły rok, dzięki której – jak pokazują prognozy – przekroczymy barierę 10 milionów pasażerów – podkreślił Radosław Włoszek.

Szczęśliwą pasażerką okazała się pani Edyta, która wraz z synem Mikołajem poleciała do Abu Dhabi z Wizz Air, jednym z bazowych przewoźników Kraków Airport. Pasażerka otrzymała szereg okolicznościowych prezentów: od Kraków Airport walizkę, czytnik kindle, voucher do Bussines Lounge, a także voucher na weekendowy pobyt w hotelu HGI Kraków Airport oraz zestaw upominkowy od Lagardere Travel Retail Polska.

– Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów i największym portem regionalnym. Bardzo się cieszę, że mogliśmy powitać dzisiaj 9-milionową pasażerkę, która wybrała właśnie Kraków i Małopolskę, jako początek swojej podróży – mówił wicemarszałek Łukasz Smółka.

Przypomnijmy, iż od końca października pasażerowie mogą korzystać z zimowej oferty lotniska. To 125 połączeń do 32 krajów oferowanych przez 22 linie lotnicze. Wśród nowości są takie kierunki jak Fuerteventura, Walencja, Tirana czy East Midlands.