Al. 29 Listopada. Wkrótce nowe zmiany w ruchu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od wtorku 13 września zmieni się organizacja ruchu na al. 29 Listopada – na odcinku od ul. Woronicza do ul. Pocieszka. Ma to związek z kolejnym etapem prowadzonych prac.

Od wtorku 13 września od godz. 7.00 ruch na odcinku od ul. Pocieszka do ul. Nad Strugą zostanie przeniesiony na nowy odcinek drogi po stronie wschodniej. W kierunku centrum ruch będzie odbywał się jednym pasem (od ul. Rybianka do ul. Woronicza). W odwrotnym kierunku ruch będzie odbywał się dwoma pasami, w tym jeden będzie przeznaczony dla komunikacji autobusowej (od ul. Nad Strugą do ul. Pocieszka).

Zakaz skrętu

Na skrzyżowaniu al. 29 Listopada z ul. Dobrego Pasterza zostanie wprowadzona tymczasowa sygnalizacja świetlna. Aby poprawić płynność ruchu, wyłączona będzie możliwość skrętu w lewo z al. 29 Listopada w ul. Dobrego Pasterza – dojazd do ul. Dobrego Pasterza będzie poprowadzony przez ul. Powstańców i ul. Łepkowskiego. Zamknięty zostanie wlot z al. 29 Listopada w ul. Pocieszka – dojazd będzie możliwy z ul. Rybianka.

W rejonie prowadzonych robót zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 40 km/h. Ruch pieszych odbywać się będzie wyznaczonymi korytarzami.

Wcześniejsze bez zmian

Ponadto utrzymane zostają wyłączenia z ruchu wprowadzone w poprzednim etapie. Nadal zamknięty pozostaje wlot z al. 29 Listopada w ul. Nad Strugą za wyjątkiem pojazdów budowy i firmy RDM Śródmieście.

W dalszym ciągu wyłączona będzie możliwość skrętu w lewo z ul. Woronicza w al. 29 Listopada oraz skrętu w lewo z al. 29 Listopada w ul. Woronicza (dojazd do ul. Woronicza z ul. Lublańskiej).

Zajęta pozostaje połowa wlotu drogi wewnętrznej na teren kompleksu O3 Business Campus, możliwy będzie tylko prawoskręt z terenu O3 Business Campus na al. 29 Listopada, zaś dojazd do kompleksu O3 Business Park będzie następował z ul. Opolskiej. Utrzymany zostanie ciąg pieszo-rowerowy po zachodniej stronie al. 29 Listopada oraz ciąg pieszy po południowej stronie ul. Nad Strugą.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do odwołania.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony