Alarm na krakowskim lotnisku. Obywatele Cypru chcieli ominąć kontrolę

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W minioną sobotę na krakowskim lotnisku uruchomił się alarm. Wszystko przez obywateli Cypru, którzy próbując ominąć kontrolę graniczną, użyli awaryjnego przycisku służącego do ewakuacji.

22 kwietnia w kabinie kontrolerskiej na lotnisku w Balicach włączył się alarm, świadczący o tym, iż nastąpiło otwarcie drzwi zabezpieczających strefę Non Schengen na kierunku odlotowym. Po zabezpieczeniu miejsca, sprawdzono monitoring.

Jak się okazało, za awaryjne otwarcie drzwi odpowiedzialni byli obywatele Cypru – kobieta i mężczyzna w wieku 52 lat podróżujący wspólnie do Larnaki. By ominąć kontrolę, cudzoziemiec użył awaryjnego przycisku służącego do ewakuacji.

Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Z kolei wobec kobiety, która weszła za Cypryjczykiem, zastosowano środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia.

– Dzięki podjętym działaniom nie dopuszczono do odlotu z Polski osób z pominięciem kontroli granicznej. Zaraz po zdarzeniu pracownicy Międzynarodowego Portu Lotniczego w Krakowie-Balicach dokonali zamknięcia i zabezpieczenia drzwi – informuje Justyna Drożdż z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.