Aleja Pokoju do remontu. Koniec wybojów

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Na tę wiadomość kierowcy czekali od dawna. Najbardziej zniszczony odcinek alei Pokoju zostanie wyremontowany. ZIKiT wybrał właśnie firmę, która ma przeprowadzić prace.

Chodzi o odcinek od ronda Czyżyńskiego do ronda Dywizjonu 308. Już wcześniej jego stan nie był najlepszy, ale znaczące pogorszenie przyniósł trwający wiele miesięcy remont ciągu ulicy Mogilskiej i al. Jana Pawła II. Wtedy to aleja Pokoju przejęła dużą część ruchu samochodów, w tym ciężkich pojazdów budowy.

Remont rozpoczął się na początku 2014 roku, a zakończył się ostatecznie w październiku 2015 roku (daty się przesuwały, ze względu na problemy na placu Centralnym i na rondzie Czyżyńskim). Od tego momentu aż do teraz stan nawierzchni jest fatalny, a w niektórych miejscach trzeba uważać, żeby nie urwać zawieszenia.

Dwa miesiące

Urzędnicy zdecydowali o przeprowadzeniu remontu. – Wyremontowane zostaną jezdnie w obydwu kierunkach, wraz z zatokami autobusowymi – zapowiada Michał Pyclik, rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Wykonawca po podpisaniu umowy będzie miał dwa miesiące na przeprowadzenie prac.

To już kolejna z ważnych dróg, która w tym roku doczeka się nowego asfaltu. Przed wakacjami wyremontowana została m.in. ul. Kapelanka, teraz prace rozpoczynają się na ul. Kamieńskiego.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny