Baśń o miłości znowu zachwyci. Pokaz „Pięknej i Bestii” z muzyką na żywo

"Piękna i Bestia"

Podczas kolejnej edycji Festiwalu Muzyki Filmowej widzowie będą mieli okazję zobaczyć film „Piękna i Bestia” z muzyką na żywo. Wydarzenie odbędzie się 1 czerwca w 2018 roku w Tauron Arenie Kraków.

Kolejna edycja Festiwalu Muzyki Filmowej znowu będzie pełna niespodzianek. Jedną z nich organizatorzy wydarzenia zaplanowali na 1 czerwca 2018 roku. Wtedy w Tauron Arenie Kraków zostanie wyświetlony film „Piękna i Bestia”.

Na żywo zabrzmi muzyka Alana Menkena. Wystąpi Orkiestra Akademii Beethovenowskiej i Chór Polskiego Radia, a całość poprowadzi amerykański dyrygent Erik Ochsner. W trakcie pokazu publiczność usłyszy dobrze znane utwory, takie jak „Belle”, „Something there” czy balladę „Beauty and the beast”. Ścieżkę dźwiękową uzupełnią nowe melodie Menkena, które powstały na potrzeby słów Toma Rice’a.

„W duchu hollywoodzkich romansów”

Film Billa Condona miał swoją premierę końcem lutego 2017 roku. Reżyser do współpracy zaprosił m.in. Emmę Watson, która zagrała Bellę czy Dana Stevensa, który wcielił się w postać Bestii. Produkcja powstawała w Shepperton Studios pod Londynem, gdzie wcześniej kręcono „Mechaniczną pomarańczę” czy „Lawrence'a z Arabii”. Przez kilka miesięcy artystyczna ekipa zgłębiała tajniki wystroju osiemnastowiecznych wnętrz, aby jak najlepiej zaprezentować je w filmie. Za dekoracje była odpowiedzialna scenografka Katie Spencer, nominowana czterokrotnie do Oscara. Zależało jej na tym, aby stworzyć europejski klimat „utrzymany w duchu hollywoodzkich romansów”.

– We Francji styl ten charakteryzował się ekstremalnymi motywami. Moda na rokoko trwała krótko ze względu na jego intensywność, wybujałość i wiążące się z tym wysokie koszty, jednak wywarł on duży wpływ na ogólny wygląd naszego filmu – powiedziała w jednym z wywiadów Spencer.

Festiwal Muzyki Filmowej rozpocznie się 29 maja i potrwa do 5 czerwca 2018 roku. Więcej informacji na stronie www.fmf.fm.

comments powered by Disqus