Budowa 4,5-kilometrowej linii tramwajowej. Czekają nas duże zmiany

Wizualizacja przystanku pod rondem Polsadu fot. mat. prasowe Materiały prasowe firmy Gülermak

W czwartek (5 października) zostaną wprowadzone kolejne zmiany w czasowej organizacji ruchu w związku z budową tramwaju do Mistrzejowic.

W związku z prowadzonymi pracami w ramach budowy linii tramwajowej do Mistrzejowic w okolicy ronda Polsadu będą prowadzone roboty związane z planowaną przebudową infrastruktury podziemnej.

– Jednym z kluczowych elementów tych robót jest przebudowa kolektora kanalizacji deszczowej. Jest to największy kolektor zbierający i odprowadzający wodę deszczową z obszaru ulicy Lublańskiej, jego średnica wynosi aż 1400 mm (to przeciętny wzrost 9-10-latka!) – mówią przedstawiciele wykonawcy.


Materiały prasowe firmy Gülermak
Materiały prasowe firmy Gülermak

Dodają, że kolektor zabezpiecza mieszkańców przed skutkami ekstremalnych zjawisk pogodowych, takich jak podtopienia oraz powodzie. Dodatkowo rozpoczniemy prace nad przebudową kanalizacji sanitarnej odbierającej ścieki z kompleksu biurowo-usługowego oraz zabudowy mieszkaniowej na północ od Estakady im. gen. pil. Mateusza Iżyckiego oraz kanalizacji teletechniczna Orange i Netia.

W związku z tymi pracami mieszkańców czekają zwężenia jezdni oraz zamknięcia pasów ruchu.

Na ul. Młyńskiej zostanie wyłączony pas do skrętu w prawo w ul. Bora Komorowskiego. Obecny pas do jazdy na wprost zmieni swoje przeznaczenie i będzie pasem do jazdy na wprost i w prawo (w al. Bora Komorowskiego)

– Na ul. Lublańskiej (jadąc od 29-go Listopada) zostanie wyłączony buspas i pojazdy komunikacji zbiorowej będą się poruszały razem z pozostałymi kierowcami wspólnym pasem (środkowy pas na rondzie) do jazdy na wprost (al. Bora Komorowskiego) i w lewo (ul. Lublańska w kierunku ronda Barei). Ta relacja będzie miała jeden pas na wylocie z ronda w kierunku Bora Komorowskiego.

– Na ul. Lublańska na kierunku od al. 29-go Listopada do ronda Polsadu oraz na al. Bora Komorowskiego od skrzyżowania z ul. Dobrego Pasterza (kierunek rondo Polsadu) wydzielony zostanie dedykowany buspas dla komunikacji zbiorowej

Zmiany będą obowiązywać aż do odwołania.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony