Budowa kładki na ostatniej prostej. Miesiąc z utrudnieniami [MAPA]

fot. ZDMK

Już niedługo nowe przęsła połączą dwie zbudowane wcześniej części kładki pieszo-rowerowej nad al. Powstańców Śląskich i torami kolejowymi. Zanim się to stanie, kierowców czekają utrudnienia.

Dwa fragmenty kładki są prawie gotowe od dłuższego czasu – jeden od strony ulicy Swoszowickiej i drugi od strony ronda Matecznego. Przęseł brakuje w newralgicznych miejscach – nad główną jezdnią i nad torami kolejowymi.

Budowa właśnie wkracza w tę decydującą fazę. Od dziś obowiązywać tam będą zmiany w organizacji ruchu. Bardziej dotkliwe będą dla kierowców jadących w stronę ul. Tischnera: na wysokości kładki, na ok. 25-metrowym odcinku, zamknięty zostanie prawy pas. Do dyspozycji kierowców pozostanie więc połowa jezdni.

W drugim kierunku wystarczy zwężenie łącznicy prowadzącej od ul. Kamieńskiego do al. Powstańców Śląskich (zobacz mapę).

Urzędnicy tłumaczą, że zmiany są niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu i pracownikom firmy budującej kładkę. – W tym czasie wykonawca realizował będzie prace w bezpośrednim sąsiedztwie jezdni. Budowane będą tymczasowe podpory służące do montażu konstrukcji stalowej nad jezdnią i linią kolejową – tłumaczy Renata Postawa-Giza z biura prasowego ZDMK.

Utrudnienia potrwają do ok. 13 marca. Równolegle trwają prace przy połączeniu pomiędzy rondem Matecznego a kładką.


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus