Czas na decyzje co do przyszłości Wesołej

fot. Krzysztof Kalinowski

Za dwa tygodnie rozpoczną się konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania obszaru Wesoła. Poprowadzi je zewnętrzna firma, która po spotkaniach z krakowianami zarekomenduje urzędowi miejskiemu najlepsze propozycje.

Wiceprezydent Krakowa Jerzy Muzyk na konferencji prasowej stwierdził, że pojawił się pomysł, aby nie prowadzić konsultacji społecznych z uwagi na epidemię. – Po analizie i spotkaniach z organizacjami, które przeprowadzania konsultacji chciały, uznaliśmy, że powinny zostać przeprowadzone – stwierdził.

Dwa etapy

Anna Sochacka z wydziału Strategii, Planowania i Monitorowania Inwestycji powiedziała, że konsultacje będą realizowane w tym i następnym roku. – Pierwsza ich część zostanie przeprowadzona online. Nikogo jednak nie zamierzamy ograniczać i dopuszczamy możliwość pisemnego składania uwag. Można też kontaktować się telefonicznie i mailowo z operatorem konsultacji – mówi urzędniczka.

Zdaniem Sochackiej, obszar Wesołej jest na tyle ważnym elementem życia miejskiego, że dla zapewnienia pełnej przejrzystości co do konsultacji, została zatrudniona do tego firma zewnętrzna.

Jak mówi Ewa Kryglon z firmy, która jest odpowiedzialna za konsultacje, te będą podzielone na dwa etapy.

Pierwsza część zacznie się 26 listopada i potrwa do 16 grudnia. Wtedy zbierane będą pomysły mieszkańców. Przeprowadzone zostaną również warsztaty z urbanistami i architektami krajobrazu. Drugi etap rozpocznie się 1 lutego i obejmie ocenę koncepcji dotyczących przyszłości poszczególnych przestrzeni i budynków oraz dyskusję nad nimi. Ta część ma zakończyć się w marcu.

Jak dodaje Michał Chrzanowski, najważniejszym elementem będą właśnie warsztaty – zostanie wybranych 60 krakowian i podzielonych na pięć grup. To oni wraz z ekspertami zajmą się wypracowaniem koncepcji zagospodarowania przestrzeni.

– Chcielibyśmy, aby konsultacje były otwartym forum dla każdego zainteresowanego mieszkańca, w którym może podzielić się swoimi pomysłami, posłuchać opinii innych i w ramach warsztatów wypracować koncepcje zagospodarowania tej przestrzeni – mówi Michał Chrzanowski, przedstawiciel operatora konsultacji.

Organizator konsultacji stworzył stronę internetową, na której znajdują się wszystkie informacje na temat konsultacji i terenów przy Wesołej: http://www.konsultacjewesola.pl/

Rozpoczęcie procesu konsultacji poprzedza akcja informacyjna, której elementem jest zaplanowana na 19 listopada na godz. 17 konferencja otwierająca na Facebooku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus