Dzień dobry LoveKraków.pl: rodzice chorych maluchów muszą spać... na siedząco

"Gazeta Krakowska" wraca do sprawy ofiary pedofila, której dane trafiły do szkoł. W "Dzienniku Polskim" przeczytamy o problemach Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, gdzie rodzice dzieci są zmuszeni spędzać kolejne noce obok swoich pociech... na siedząco. A "Gazeta Wyborcza" pisze o planach rządów dotyczących zamiany przez samorządy co dziesiątego użytkowanego samochodu na elektryczny. 

Wtorek na LoveKraków.pl:

- Kolejne tory do przebudowy. Tym razem do Skawiny
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/kolejne-tory-do-przebudowy-tym-razem-do-skawiny_24399.html

- Prezydent Duda spotkał się ze społecznością żydowską. „Cieszę się, że kultura żydowska tutaj wraca” http://lovekrakow.pl/aktualnosci/prezydent-duda-spotkal-sie-ze-spolecznoscia-zydowska-ciesze-sie-ze-kultura-zydowska-tutaj-wraca_24421.html

- Mocne nie dla krakowskich sędziów. Padają porównania do metod z PRL-u
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/mocne-nie-krakowskich-sedziow-padaja-porownania-do-metod-z-prl-u_24423.html

- Cracovia poszła za ciosem i wygrała z Wisłą. Powrót Dąbrowskiego
http://sport.lovekrakow.pl/aktualnosci/cracovia-poszla-za-ciosem-i-wygrala-z-wisla-powrot-dabrowskiego_24422.html

Dziś na naszym portalu:

- Szykuje się remont na Klinach
- Nowe plany MHK
- Mróz im niestraszny. Trwa rozbudowa stadionu Prądniczanki
- Wyrok za pomoc w aborcji

Gazeta Wyborcza: Czas śmieciarek na prąd

Rząd chce, by za niecałe dwa lata co dziesiąty pojazd należący do gmin był napędzany prądem. Ustawa o elektromobilności obliguje samorządy do zamiany co dziesiątego użytkowanego samochodu na elektryczny już przed styczniem 2020 r. Do tego wiadomo, że sprawy nie załatwi wymiana użytkowanych w firmach samochodów osobowych. Przepisy precyzują, że chodzi również o pojazdy przeznaczone do wykonywania zleconych zadań publicznych, a więc na przykład utrzymania czystości. Problem stanowi jednak cena, ponieważ o ile koszt dużej śmieciarki spalinowej to 700 tys. zł, o tyle elektryczna kosztuje już 3 mln zł. Inny problem to efektywność elektrycznych pojazdów. Krakowski magistrat nie traci jednak nadziei, że w ciągu niecałych dwóch lat elektryfikacja transportu przyspieszy.

Dziennik Polski: W Prokocimiu rodzice najmłodszych pacjentów muszą spać... na siedząco

„Dziennik Polski” donosi, że w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie brakuje miejsc noclegowych dla opiekunów. Dyrekcja tłumaczy, że łóżka dla rodziców nie mieszczą się w ciasnych salach, a na zakup rozkładanych foteli szpitala po prostu nie stać. – Na 469 miejsc dla małych pacjentów przypada jedynie 130 foteli rozkładanych do pozycji półleżącej, umożliwiających opiekunom tylko trochę bardziej komfortowy sen. W efekcie rodzice chorych maluchów są zmuszeni spędzać kolejne noce na siedząco. Zgodnie z obowiązującymi w lecznicy zasadami, nie mogą ratować się własnymi materacami czy karimatam – czytamy w „Dzienniku Polskim”.

Gazeta Krakowska: Do szkół trafiły dane ofiary pedofila

W „Gazecie Krakowskiej” znajdziemy dziś m.in. artykuł dotyczący sprawy, którą w ostatnich tygodniach opisywała „Gazeta Wyborcza”. Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa wysłał do szkół otrzymaną z sądu informację dotyczącą mężczyzny skazanego za pedofilię – Pawła J. Towarzyszył jej odpis wyroku, gdzie widniało też imię i nazwisko... ofiary pedofila. Magistrat odpiera zarzuty o upublicznieniu przez niego tych danych. – My nie mamy możliwości wykreślania czegoś, co jest w nadesłanym nam piśmie sądu – mówi Dariusz Nowak z biura prasowego urzędu miasta.

Dzień dobry LoveKraków.pl:

comments powered by Disqus