Ferie w Krakowie nie muszą być nudne! Kraków Airport organizuje półkolonie

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko przeżyło niesamowitą przygodę poznając lotnictwo i ucząc się nowych umiejętności, to zapraszamy na zimowe lotnicze campy - mówią przedstawiciele Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

W okresie ferii zimowych Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport zaprasza dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat na campy – czyli półkolonie tematyczne o lotnictwie.

Wehikuł czasu

Latanie pasjonowało ludzi od wieków i od wieków podejmowali próby wzbicia się w powietrze. Ale czy wiesz, od kiedy? Znasz najciekawsze konstrukcje, które pozwoliły na podniebne podróże? Albo ciekawi cię, jak to się dzieje, że samolot lata? Na te i wiele innych pytań wspólnie znajdziemy odpowiedzi podczas campów. Będziemy budować, zgadywać, projektować, malować, zdobywać wiedzę, rywalizować – ale nade wszystko dobrze się bawić!

– Camp to oczywiście czas odpoczynku i zabawy, więc wszystkie zajęcia nastawione są na aktywne spędzanie czasu w gronie rówieśników, umożliwiające rozwój umiejętności i zainteresowań uczestników, a także poszukiwanie odpowiedzi na nurtujące nas pytania, np. jaka jest przyszłość podróży lotniczych? – mówi Jolanta Rokosz z Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

To już nie pierwszy raz

CEL organizuje campy regularnie. Podczas tegorocznych, wakacyjnych campów o tematyce podróżniczej „W 5 dni dookoła świata!” oraz lotniczej „Czy leci z nami pilot?”, podczas 7 turnusów, Centrum odwiedziło 173 uczestników.

Prosta rejestracja

Campy trwają od poniedziałku do piątku w godzinach 7-16:30, przy czym pierwsza i ostatnia godzina to czas świetlicowy, w którym można przyprowadzać i odbierać dzieci. Podczas campu zapewnione jest pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek) oraz opieka wykwalifikowanej kadry. Cena półkolonii to 650 zł/os. za pięć dni, są zniżki dla rodzeństw. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych: starszej i młodszej.

Jak zgłosić dziecko do udziału w półkoloniach? Najprościej wypełnić formularz rejestracyjny na stronie krakowskiego lotniska [FORMULARZ REJESTRACYJNY]

Szczegóły na stronie: www.krakowairport.pl/campy.

Więcej o Centrum Edukacji Lotniczej

Lotnictwo pasjonuje niemalże każdego. Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport przybliża tą tematykę wszystkim zainteresowanym podczas zajęć, warsztatów, pokazów, indywidualnych spacerów po CEL, ale także poprzez własne wydawnictwa oraz właśnie półkolonie. Oferta skierowana jest niemal do każdej grupy wiekowej począwszy od przedszkolaków, kończąc na seniorach. Szeroki wybór oferowanych zajęć tematycznych pozwala na poszerzenie wiedzy oraz zainteresowań w wielu dziedzinach związanych z lotnictwem oraz lotniskiem. Zorganizowane grupy szkolne od przedszkoli poprzez szkoły branżowe aż po studentów zdobywają unikatową wiedzę dzięki której, otwierają się na nowe perspektywy i możliwości. Wszystko odbywa się w autorskich przestrzeniach, zaaranżowanych m.in. na wnętrze terminala pasażerskiego czy salę samolotową.

Wykwalifikowani pracownicy Centrum Edukacji Lotniczej z chęcią odpowiadają na nurtujące wszystkich pytania. Jak poprawnie spakować bagaż podręczny i rejestrowany? Na co szczególnie zwrócić uwagę przed planowanym lotem aby uniknąć niepotrzebnego stresu na lotnisku? Dlaczego bramki w Punkcie Kontroli Bezpieczeństwa często piszczą? Czy możemy zabrać swojego ulubionego pupila na pokład samolotu? To właśnie tutaj rodzi się przyjaźń pomiędzy odwiedzającymi osobami a lotnictwem, która może zaowocować wymarzoną pracą lub nową pasją na długie lata.

Więcej o CEL: www.krakowairport.pl/cel bądź na fb #CELKRK.

comments powered by Disqus